Yatırım yapmaya başla!

Dünyanın En Pahalı Ferrari Performans Koleksiyonu Satışa Çıkıyor!

Ferrari, toplamda 13 koleksiyon modelini dudak uçuklatan rakamlarda satışa çıkardı. Efsane modellerin bulunduğu bu açık artırma, 18 Ağustos'da Amerika'da yapılacak. İşte haberimizin detayları...
Dünyanın En Pahalı Ferrari Performans Koleksiyonu Satışa Çıkıyor!

Konudan da anlaşılacağı gibi bu koleksiyon oldukça pahalı! Ferrari modellerinin açık artırma usülü ile Montrey‘de satışları yapılacak. Heyacanla beklenen bu müzayedenin heyecanlı ve bir o kadar yarış içerisinde geçeceği tahmin ediliyor. Çünkü bu Ferrari’ler yıllar boyunca iyi korunmuş ve profesyonel restorasyon çalışmaları ile yenilenmeleri gerçekleşmiş. 1961 ile 2011 yılları arasında üretim bantlarından çıkan, içlerinde dünyanın en pahalı araba ünvanına sahip olan 250 GTO modeli de mevcut.

Bu açık arttırma da toplam 13 Ferrari satışa sunulacak. Performans koleksiyonuna ait Ferrari’lerin şasi numaralarına da bakıldığında ilk 100 üretim içerisinde olan modellerde olduğunu görüyoruz. Eğer ki bu spor arabaların hepsinin satışı gerçekleşirse ortaya çıkan rakam, 18 milyon $ olacağı tahmin ediliyor.

10147 şasi numarasına sahip 1967 model 275 GTB/4 Berlinetta by Scaglietti modelinin 3.25 milyon dolara satılması bekleniyor.

Koleksiyon araçlarından bir tanesi de 1991 model F40 modeli. Aynı fiyat aralığına sahip 2011 599 GTO ve 575 Superamerica gibi efsane modellerde mevcut.

Çıkışından itibaren kendine hayran bırakan 1976 308 GTB ve 1989 328 GTS’de satış içerisinde yer almaktadır. Bu araçların tahmini satış fiyatlarının 90 bin $ ile 1.5 milyon $ arasında olması bekleniyor.

En pahalılar arasında diyebileceğimiz Dino 250 GT’nin de koleksiyonun bir parçası olduğunu görüyoruz. 250 GT’nin fiyatının 750 bin $’a kadar çıkacağı söyleniyor. Bu aracın diğer bir özelliği de üretilen 152 arabadan bir tanesi olmasıdır.

1984 yılında üretilen ve halen hayranlıkla bakılan arkadan motorlu 512 BBİ’da satışta yerini almış.

2004 yılında üretilen, çıkışı ile zenginlerin akınına uğrayan V8 2009 F430 Scuderia’nın da 100 bin $’a satılması bekleniyor.

Toplamı 18 milyon $’ı bulan bu koleksiyonluk Ferrari’ler, yeni sahiplerini gerçekten mutlu edecektir.

Sizler için daha önce hazırladığımız Ferrari tarihi müzesi içeriğimize buradan bakabilirsiniz. Aslında bu Ferrari’ler dışında daha keşfedilmeyen, keşfedildiği zaman buradaki araçların toplam değerini geçen otomobiller olduğunu sizlere söylemek isterim.

İnanın bazı kişilerin bu tip arabalar, garajlarında çürüyüp gitmekte. Tesadüfen bir koleksiyoncuya denk gelirse satın alınıyor ve orjinalliği gitmeyecek şekilde restoresi yapılıyor. Ancak, böyle nadide araçları baştan tekrar yapmak hiç olmadığı kadar zor!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum