Yatırım yapmaya başla!

İleri Teknolojiye Sahip Dünyanın En İyi 10 Savaş UçağıSavaş uçakları oldukça uzun süredir gelişmiş ülkeler arasında rekabet unsuru halini almıştır. Gerek motorlarından çıkardığı seslerle, gerek manevra kabiliyetleriyle, gerekse de silah güçleriyle havacılık tarihine yön vermişlerdir. Amerika, Rusya, Çin, Fransa gibi dünyanın önde gelen süper güçleri, savaş jetlerine büyük yatırımlar yapmışlardır. Videoda dünyanın en ölümcül savaş uçakları ve etkileyici sesleri ile tanışacaksınız. Dünyanın en pahalı savaş jetleri ile daha önce tanışmıştınız zaten.

Savaş uçaklarının üretimi, 1. Dünya Savaşı’na dayanmaktadır. Çok daha sınırlı imkanlarla üretilen uçaklar, günümüzde çok yüksek teknolojilerle donatılmış savaş jetlerine evrilmiştir. Zaman ilerledikçe daha güçlü motorlar, kaliteli malzemeler ve yüksek savaş gücü ile donatılmış silahlar ile üretilen savaş jetleri orduların gücüne güç katmıştır. Motor teknolojilerindeki sınır tanımayan gelişme ile uçaklar ses hızından çok daha yüksek hızlara çıkmayı başarmıştır. Aynı zamanda kullanılan yeni nesil malzemeler ile radara çok az yakalanarak düşmanlarına korku salan uçaklar olmuşlardır. Dünyanın en gelişmiş ülkeleri, bu savaş uçaklarının üretimi ve geliştirilmesi için inanılmaz yatırımlar yapmaktadır.

Hatta günümüzde bu teknoloji harikası savaş uçaklarının, insansız olarak kullanımı bile gündeme gelmiştir. İnsansız hava araçları uzaktan kontrol ile gittiği bölgede keşif ve saldırı görevlerini başarıyla gerçekleştirebilmektedir. Videoda ABD, Rusya, Fransa gibi dünyanın güçlü ordularına sahip ülkelerin ürettiği savaş jetlerinin çoğunlukla karşınıza çıktığını görüyorsunuz. Bu ülkelerin yolcu uçakları da oldukça kaliteli ve pahalıdır. Dünyanın en pahalı uçakları bu ülkelerde üretilip, savaş dışında konforlu bir yolculuk imkanı sunan hava araçlarıdır.

Son yıllarda bu teknolojideki inanılmaz gelişmeler, kara harekatından çok hava harekatına ağırlık verilmesine neden olmuştur. Özellikle Orta Doğu’da yaşanan savaşlarda, ABD, Rusya gibi ülkelerin operasyonlarında, ağırlığı hava kuvvetlerine verdiği bilinmektedir.

İzlediğiniz videoda dünyanın en gelişmiş savaş uçağı olarak tanımlanan ABD üretimi F22-Raptor, yüksek manevra kabiliyeti ve gelişmiş silah gücü ile rakiplerinden bir adım öteye geçiyor. ‘Yırtıcı Kuş’ lakabı ile bilinmekte olan bu uçak, saldırı görevlerini başarıyla icra edebilmekte olup yüksek maliyetiyle de dikkat çekmektedir.

Tavsiye Ederiz: Dünyanın En Pahalı Askeri Araçları

Savaş uçaklarının seslerini canlı olarak duyduğunuzda irkildiğinizi hissedersiniz. Sesten bile daha yüksek hıza ulaşan bu uçakların çıkardığı gürültü tüylerinizi ürpertebilir. Günümüzde olduğu gibi gelecekte de dünyanın en gelişmiş ülkeleri, çıkarları doğrultusunda ordularına devasa yatırımlar yapmaya devam edecektir. Savaşların sıkça yaşandığı dünyamızda, sınır tanımayan yatırımların etkisiyle gökyüzünde süzülen jetlerin, gelecekte daha ne kadar gelişebileceğinin kestirilmesi zordur.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı

Bunu okuyan bunları da okurSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum