Paylaşım

Dünyanın En Etkileyici Drag Yarışı: “World’s Great Drag Race 7”

 

Dünyaca ünlü drag yarışının 7. etabı gerçekleşti. Motor Trend‘in gerçekleştirdiği organizasyon da dünyanın en iyi spor arabaları yer alıyor. Bu büyük yarış için 12 süper sporcu bir araya geldi. Bu sene diğer senelerden farklı olarak yarışa, elektrik gücüyle Tesla‘da katıldı. Ve yarışın tüm seyrini değiştirdi diyebiliriz. Kalan 11 otomobil petrol gücüne dayanarak maksimum kalkış ve hızlarını denediler.

Sırayla World’s Great Drag Race 7 üyelerini söyleyecek olursak; 670 hp’lik Ferrari 488 GTB, 467 hp’lik Lexus LC500, 585 hp’lik Mercedes AMG GT-R, 350 hp’lik Porsche 718 Cayman S, 600 hp’lik Nissan GT-R Nismo, 580 hp’lik Porsche 911 Turbo, 608 hp’lik Aston Martin D11, 510 hp’lik Alfa Romeo Giulia, 160 hp’lik Mazda Miata ve 570 hp’lik McLaren GT dir. Tesla’dan sonra gruba katılan asfalt yakan Amerikan araçlar arasına Chevrolet Camaro ZL1 ve Chevrolet Corvette Grand Sport yarışta yerini aldı. Yarış galibini, yazdığımız beygir güçlerine göre tahmin ediyorsanız, o eskidendi demek istiyorum.

Çünkü sonradan katılan üyeler arasında biri var ki Alman ve Japon güçlerini yıktı geçti. İşte o arabanın adı “TESLA” dır. Daha düne kadar sadece tamamı elektrikli sıradan bir otomobil gözüyle bakılan Tesla, şimdi pistteki tüm spor arabaları farklarla geçiyor. İşte başarı, hırs ve teknoloji budur demekten başka bir şey aklıma gelmiyor…

Paratic Piyasalar


Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Bunu okuyan bunları da okur