Yatırım yapmaya başla!

Dünyanın En Değerli Yapay Zeka Girişimi Arka Arkaya 1.2 Milyar Dolar Yatırım Aldı!

Çinli yapay zeka girişimi SenseTime, son aylarda 1 milyar doların üzerinde yatırım aldı. İşte giderek büyüyen girişimle ilgili detaylar;
Dünyanın En Değerli Yapay Zeka Girişimi Arka Arkaya 1.2 Milyar Dolar Yatırım Aldı!

Son aylarda 1 milyar doların üzerinde yatırım alan SenseTime, değerlemesiyle tüm dikkatleri üzerine çekiyor. Zira Çinli girişimin Perşembe günü yaptığı açıklamada 620 milyon dolarlık finansman aldığı belirtildi. Bununla birlikte; girişim kısa süre önce 600 milyon dolar daha yatırım almış ve söz konusu miktarla 4.5 milyar dolarlık değerlemeye ulaşmıştı. Yani SenseTime, Çin’in hızla ilerleyen yapay zeka girişimleri arasında rakiplerinin önüne geçeceğinin sinyallerini veriyor.

Çinli yapay zeka girişimi SenseTime, bugün yaptığı açıklamada 620 milyon dolarlık yeni kaynak sağladığını belirtti.

SenseTime Yeni Yatırım Aldı Yatırımcılar arasında Fidelity International, Hopu Capital, Silver Lake ve Tiger Global’ın olduğu belirtilirken Qualcomm’un girişim sermayesi kolunun da yatırım turuna katıldığı söylendi. Sağlanan fonun araştırma ve geliştirme, bununla birlikte yeni yetenekler kazanmaya yatırılacağı açıklandı.

İlaveten; 4.5 milyar doların üzerindeki değerlemesiyle SenseTime’ın en değerli yapay zeka girişimlerinden biri olmaya devam ettiği bilgileri verildi.

SenseTime'ın Toplam Yatırım Miktarı 1.6 Milyar Dolara Ulaştı Öte yandan; yeni yatırımın bir öncekinin üzerinden çok az geçmişken gelmesi de dikkat çekti. Sonuçta 2014 yılında kurulan SenseTime; C serisi yatırım turunda 600 milyon dolarlık rekor bir yatırım almıştı. Alibaba’nın liderlik ettiği yatırım turuna Qualcomm ile Çinli perakende şirketi Suning de katılmıştı.

SenseTime CEO’su Li Xu, 600 milyon dolarlık kaynağın büyümek ve yapay zekanın endüstriyel kullanım alanlarını geliştirmek gibi hedeflere ayrılacağını söylemişti.

Çinli Yapay Zeka Girişimi 620 Milyon Dolarlık Yatırım Aldı Ayrıca o zaman SenseTime daha fazla yatırım için görüşme içerisinde olduğunu söylemiş, yeni fonun sinyallerini az buçuk vermişti. Yeri gelmişken dünyanın en değerli yapay zeka girişimi SenseTime’ı takip eden şirketin de Çin merkezli (Yitu Technology) olduğunu belirtelim. Anlayacağınız Çin yapay zeka konusunda rakiplerine cidden açık ara fark atıyor.

SenseTime’ın aldığı son 620 milyon dolarlık yatırımla birlikte toplam finansmanını 1.6 milyar dolara çıkarması da bu öngörüyü destekliyor. Nihayetinde Çinli girişim aldığı yatırımlarla, aralarında China Mobile, Huawei, Xiaomi, Alibaba, Shanghai Shentong Metro Group, Honda, Nvidia gibi devlerin de bulunduğu müşterilerinin sayısını da artırıyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum