Yatırım yapmaya başla!

Dünyanın En Büyük Viper Koleksiyonuna Sahip Amerikalı Çiftin Garajı!

Amerikalı bir çift, oldukça büyük bir servet yatırarak dünyanın en büyük Dodge Viper koleksiyonu yaptılar. İşte detaylar...
Dünyanın En Büyük Viper Koleksiyonuna Sahip Amerikalı Çiftin Garajı!

Amerika‘da seri üretim altında yapılan en hızlı ve güçlü arabası Viper’ın üretiminin sonlandırıldığı haberini sizlerle paylaşmıştık. Sanırım en çok üzülenler arasına şu anda en geniş Viper koleksiyonun sahip D’Ann ve eşi Wayne Rauh olmuştur. Çünkü hayatları boyunca tek tutkuları arabalar ve özellikle Viper’lar olmuş. Genelde, belli ülke yapımı araçlarına tutkulu olunurdu ve o markaların modelleri koleksiyon için toplanırdı.

Ancak bu çift tek bir yere odaklanarak bu efsane Amerikan arabası üzerine yoğunlaşmışlar. Açıkçası sahip oldukları araba sayısını görünce “nasıl yani” demekten kendimi alamadım. Rauh çiftinin garajlarında sahip oldukları tam 140 adet araba var. Ve bunların 80’i Dodge Viper‘dan oluşuyor.

Petrol nakliye şirketi olan çift, 80 adet Viper’larını aktif olarak kullanıyorlarmış. Videoda da belli olduğu gibi.

Yıllar boyunca topladıkları Viper’ları değişik şekillere sokarak daha zevkli hale getirmişler. Ya da sınırlı özel serilere sahip olmuşlar.

Garajda saklanan araçların bakım onarım işlemleri eksiksiz bir şekilde yapılıyormuş. Ancak fırça sürmek yasak!

Spiderman’den tutunda Star Wars Darth Vader’la süslenen Viper’lar oldukça eğlenceli duruyor.

140 araca sahip çiftin sadece Dodge Viper’ların değerinin 7.5 milyon $ olduğunu söylediler.

Dünyada kimsede olmadığı kadar Viper satın alan bu insanlar, spor arabalarının 45 bin $ ile 236 bin $ arasında fiyatlarının değiştiğini söylediler.

Viper’a hayranlık besleyen bu çifte, SRT takımından gelen bir araba da koleksiyonun bir parçası olmuş.

Wayne’nin en sevdiği de bu pembe süper spor Viper mış.

Bu kadar arabayı bir arada görünce aklıma, 8.4L’lik canavarların aynı anda çalıştığı zaman insan üstünde nasıl bir etki bırakır sorusu geliyor.

Araba tutkusunu bilmediğimiz kadar yoğun yaşayan birilerini daha görmüş olduk. Viper’ların yanında 60 adet daha aracı olan bu çiftin, kurdukları hayallerin peşinden gitmelerini takdirle karşılıyorum. Nakliye şirketi sahibi çift, arabalarını satın alırken de daha öncesinden dikkatli ve temiz bakıldığına kanaat getirerek alım işlemlerini gerçekleştiriyorlarmış.

Düşündüğümüzde Viper‘lar dahil tüm araçların bakımı ve korunması zor bir iş gibi geliyor. Peki siz de sevdiğiniz bir arabanın bu şekilde koleksiyonunu yapmak ister miydiniz?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum