Yatırım yapmaya başla!

Rivian Modellerinde Gelecek Piller Otomotiv Sektörünün En Büyüğü!

Rivian'ın modellerinde geliştirdiği piller, şu anda araç dünyası içerisinde en uzun menzilleri beraberinde getiriyor.
Rivian Modellerinde Gelecek Piller Otomotiv Sektörünün En Büyüğü!

Tesla’dan daha hızlı davranarak dünyanın ilk tamamı pick-up aracını yapan Rivian, SUV R1S ve R1T serilerinde konuşulacak bir batarya sistemi düşünüyor. Şu zamana kadar duyduğumuz yakıt hücreleri içerisindeki en büyük pille hareket edecek Amerikan araçlar, menzil rakamlarına odaklanmış durumda.

Ford’ta elektrikli araçlarının pilleri için birleştiği Rivian, yeni yakıt sistemli araçlar içerisinde en fazla kapasiteye sahip ünvanını alacak. Yeni gelişimler üzerindeki mühendisliğini göre GM’de şirketle ortaklık kurmak istemişti ancak gerçekleşmemişti. Detaylar haberimizde;

Rivian, en büyük pakette 180 kWh batarya sunacak.

Illinois’deki montaj fabrikasında Auto News‘in incelemesinde verilen bilgiler içerisinde 180 kWh‘lık yakıt hücresinin 659 km kadar bir menzil verebileceği söylendi. Ancak akıllara da daha çok yeni bir firma oluşundan dolayı piller ne kadar güvenli olduğu geliyor.

Dünyamızda EV araçlar ve pillerini ilk geliştiren Tesla’nın bile modelleri halen yanıyor. Yerleştirildikleri konum ve teknolojilerinin sağlam olması gerektiğini anlamıştık. Sınırlı tecrübe ne kadar güvenilir olur?

İşin özüne bakarsak 410 mil (659 km) menzil rakamı çok etkileyici.

Taban kısmına yerleştirilen yakıt depolarının ve R1S-R1T‘lerin ağırlığını ortaya koyduğumuzda, gidilebilecek mesafe günümüz şartlarının en iyisi. Rivian sadece 180 kWh üzerine yoğunlaşmamış. Tesla’nın “P” logolu araçlarında kullandığı 100 kWh’den daha büyük 105 kWh ve 135 kWh piller üzerinde çalışmaların yapıldığı söylendi.

105 kWh Rivian modelinin menzili yaklaşık 240 mil (386 km), 135 kWh ise 310 mil (498 km) menzil iddiası şimdilik rakipsiz duruyor. Yüksek torkun ve menzilin bir arada tutulduğu Rivian araç modellerinde ilk temkinli olunacak meselelerden birisi pillerin sağlıklı çalışabilmesi.

Aksi takdirde olabilecek bir yangın ve patlama şirketin sonunu getirebilir. Amerikalı şirketle Ford gibi bir firmanın ortaklık kurması da, yapıların gerçekten güvenilir olduğu yorumunu da yaptırabilir.

Rivian R1S ve R1T’nin gerçek dünya ile tanışmasına yaklaşılıyor. Mitsubishi’nin eski Illinois montaj tesisini kendi sistemine göre değiştirip üretime hazırlanan firmanın, ilk çıkışından itibaren ses getireceğinin garantisini verebiliriz. Tamamı elektrikli araçlar hakkında gelen son haberler bunlar. Gelişmelerden daha farklı bilgiler geldikçe sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum