Yatırım yapmaya başla!

Dünyanın En Büyük Lityum İyon Pili Tesla Tarafından Üretildi

Tesla elektrikli otomobil ve enerji depolama alanında zirveyi her geçen gün aşıyor. Üretimi tamamlanan lityum iyon pilin detayları sizlerle;
Dünyanın En Büyük Lityum İyon Pili Tesla Tarafından Üretildi

Alanında lider ve tek olan Tesla, Güney Avustralya’da dünyanın en büyük lityum iyon pilinin yapımını tamamladığını açıkladı. Güney Avustralya Eyaleti Başbakanı Jay Weatherill tarafından başbakanlığın resmi web sitesinde pilin tamamlandığı duyuruldu. Weatherill, emeği geçen herkesi tebrik ederken, kısa sürede muazzam bir çalışma ile büyük bir başarı elde edildiğini söyledi. Ayrıca bu pil sayesinde Güney Avustralya’nın yenilenebilir enerji pil depolama sisteminde lider olacağını söyledi.

100 megavat kapasiteli pilin testlerine 1 Aralık tarihinde başlanacak.

100 Megavat Kapasiteli Pil

Batarya, merkezi Kaliforniya’da bulunan Tesla’nın, Avustralya’nın Güney Avustralya eyaletinde Fransız enerji şirketi Neoen ile iş birliği ile üretildi. Jamestown kasabasının yakınında Neoen tarafından kurulan rüzgar enerjisi tesisinde üretilecek enerjiyi, bu dev pil depolayacak.

Pilin bölgedeki 30 bin eve, yaklaşık 1 saat boyunca elektrik vermesi bekleniyor.

30 Bin Eve Enerji

Tesla CEO’su Elon Musk, dev bataryanın yapımına Eylül ayında başladıklarını ve benzerlerine göre 3 kat daha büyük olduğunu açıklamıştı.

Musk, üretimin 100 günde biteceğini de söylemişti ve dediği gibi üretim büyük bir emek sonucunda tamamlandı.

Elon Musk Üretim 100 Gün Sürecek

Dünyada şu ana kadar üretilen en büyük lityum iyon bataryanın kapasitesi 30 megavat. Tesla’nın üretimini yaptığı dev pil ise 100 megavat kapasiteli.

Şimdiye Kadar Üretilen Pillerden 3 Kat Büyük

Bu rakamlardan da anlaşıldığı üzere, Tesla yine çıtayı Everest’in tepesine çıkarttı. Tesla’nın iyon pil projesi, bölgedeki enerji kesintileri ve yükselen fiyatlara karşı Güney Avustralya hükümetinin dizel jeneratörlerin de içinde bulunduğu 550 milyon dolarlık önlemler paketinde yer alıyoruz. İyon pilin üretimindeki başarı sayesinde bölgenin, sektörde öncü ve lider olacağı da kesinleşmiş oldu. Başarılarını her daim en yükseklere taşıyan Tesla’nın gelecek zamanlarda ne gibi zirveleri ele geçireceğini merakla bekliyoruz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum