Yatırım yapmaya başla!

Dünyanın En Büyük Bentley Buluşması Gerçekleşti!

2019 Salon Prive Concours d’Elegance'nin de katkı sağladığı Bentley buluşması, yeni bir rekoru beraberinde getirdi.
Dünyanın En Büyük Bentley Buluşması Gerçekleşti!

2017 yılında kırdıkları toplanma rekorunu tazeleyerek 1.326 adet Ford Mustang’in buluşturulması yeni bir rekoru getirmişti. Bazen özel zamanlarda birkaç otomobil sahibini bir araya getirmek zor olurken, binlerce aracın aynı noktada olması ilginç geliyor. Mustang etkinliğinin ardından Bentley’de bir show yaparak 2019 Salon Prive Concours d’Elegance‘de araçlarının en büyük toplantısını bizlere seyrettirdi.

Bentley farklı hikayelere sahip araçlarıyla etkinliğe katılarak, en yeni serilerden de modelleri gördük. İngiliz CEO ve yöneticilerin katıldığı dev buluşmada, Bentley’in 100. yılına dair de görüşler bildirildi. İşte detaylar;

1.321 Bentley, sarayın bahçesine geldi.

Bentley kuruluşunun 100. yıla dair birçok yeni model, donanım ve etkinlik düzenledi. 1920 savaş dönemine ait Bentley yarış otomobili, Blower tarafından yeniden üretime alınacaktı. Lüks üzerine kurulu bir marka için insanları da bu kutlamanın bir parçası yapmak isteyerek, 2019 model yılı araçlarında belirtici baskılara yer vermişti.

En başta WO Bentley’in anıldığı Salon Prive Concours d’Elegance toplanması İngiltere-Oxfordshire Blenheim Sarayı’nın bahçesinde gerçekleştirildi. Drivers Club Annual Rally ile rakamlar 1.321 ulaştığı aktarıldı.

Sergilenen modeller arasında Bentley’in en eski aracı da yer alıyor. 2020 Fling Spur‘dan EXP 100 GT konseptine ulaşan bir araç zinciri seyrettik. Dikkatimizi en çok markanın geliştirme birimi Mulliner’ın 1939 Corniche’yi restore ederek binlerce kişinin önüne çıkarması. Haliyle bir aracı yenilemedeki beceriler de yansıtılmış oldu.

Yeni modeller bir kez daha canlı şekilde gösterildi.

Amiral Flying Spur, Continental GT ile birlikte SUV dünyasının hızlı lüks temsilcisi Bentayga’nın Hybrid versiyonu gösterildi. CEO Adrian Hallmark, “Tek bir yerde toplanan binden fazla Bentley’in görüşü gerçekten olağanüstü ve tamamen eşsiz bir durum. Salon Prive’nin organizatörlerine, bu yılki etkinliğini Bentley’nin olağanüstü bir kutlaması yapmaktan dolayı minnettarım ve yüzüncü yılımızı kutlamak için yapılan bu buluşma nihai finaldi.” dedi.

Markanın Şef İcra Kurulu Başkanı bizim de haberiniz verdiğimiz 4.5 Blower’in müjdesini verdi. 12 adet olacak 30’ların yarış aracı konseptinden 12 adet üretilecek ve yapımı 2 yılı bulacak. Sadece Bowler’ın yasal yol aracı olabilmesi için güvenlik tarafında teknolojik uygulamalar yapılacak. Çoğu noktada orijinalliğe sadık kalınacak. Bentley ve Salon Prive’yi tebrik ediyoruz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum