Paylaşım

Dünyanın En Büyük Balinaları ve Köpekbalıklarının Sualtındaki Büyüleyici Görüntüleri

 

Yaşadığımız gezegenin büyük kısmını denizler ve okyanuslar oluşturmaktadır. Bilindiği üzere suların altında bambaşka bir yaşam mevcuttur. Pek çok balık türü ve farklı türden canlıların bulunduğu su altındaki yaşam ilgi çekmeyi başarmıştır. Videoda dünyanın en büyük balinasına ve etrafındaki köpek balıklarının su altındaki büyüleyici görüntülerine tanık olacaksınız.

Su altının memeli canlılarından olan Balinalar, dünyanın en büyük deniz canlılarından birisi olarak bilinmektedir. Balinalar, memeli olduklarından dolayı soluk alıp vermek için suyun üstüne çıkmaları gerekmektedir. Videoda 9 Nisan 2017 tarihinde çekilmiş dev bir balinanın görüntüsüne tanık oluyorsunuz. Yansıyan görüntülerde adeta dev bir denizaltıyı andıran balina, devasa büyüklüğü ile dikkatleri fazlasıyla üzerine toplamayı başarıyor. Köpek balığı gibi vahşi ve oldukça büyük bir balığın, bu balinanın büyüklüğünün yanında ne kadar küçük göründüğü göze çarpıyor.

Balinalar ve diğer hayvan türleri için daha ayrıntılı bilgiler için hayvanlar hakkında ilginç ve şaşırtıcı 100 gerçek bilgi içeriğimize de göz atmanızı öneriyoruz. Hayvanlar hakkında bilgi sahibi olmadığınız pek çok ilginç bilgiye sahip olacaksınız.

Videoda ilerleyen bölümlerde ise bir dalgıcın köpek balığını beslediği görüntülere şahit oluyorsunuz. Denizlerin en vahşi hayvanlarından birisi olan köpek balığı bir insanı param parça edebilecek güce sahip. Ancak bu dalgıç ona istediği yemi verdiği için köpek balığı kendisine bir şey yapmıyor.

Dalgıcın etrafında onlarca balığın gezdiği görülüyor. Köpek balığı ise korkutucu görüntüsü ile dikkat çekiyor. Keskin dişleri ve ürkütücü bakışları ile dikkat çeken köpek balığı, dalgıcın elinden çektiği ziyafet ile halinden fazlasıyla memnun görünüyor. Balinalar ve köpek balıkları denizlerin efendisi olarak var olmaktadır. Su altındaki devasa büyüklükte ve vahşi olan bu canlılar etkileyici görüntüleri ile insanlar tarafından ilgi odağı olacaktır.

Paratic Piyasalar

Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Bunu okuyan bunları da okur