Yatırım yapmaya başla!

Dünyanın En Büyük Apple Mağazası Dubai’de Açılıyor!

Dünyanın En Büyük Apple Mağazası Dubai’de Açılıyor!

Apple ürünleri, piyasaya sürüldüğü ilk günden itibaren sayısız insanın favori markası olmayı başardı. Köklü şirketin her ürünü, bağlı olduğu sektörün bir numarası. Tabi ki bu özellik de kolay elde edilmedi. Apple, öncelikle diğer firmaların cesaret edemediği bir başka işi hedef aldı, bu da aile olmak. Konuyu biraz daha açacak olursak; diğer markaların cep telefonlarında işletim sistemi aynıyken, Apple’de bu durum farklıdır. Yine diğer cep telefonlarında bulunan paylaşım gibi özellikler tüm telefonları kapsarken, Apple ile kendi hem cinsleri arasında paylaşım yapabilirsiniz. Bu durum büyük bir riski barındırsa da firma bu özelliği başarıya çevirmesini bildi. Apple markalı bir cihaza sahip olmanın kendinizi özel hissettirmesi başarının kanıtıdır.

Firmanın diğer kriterlerinden birisi de ürün satışının yapıldığı lüks storeler. Firma bu konuda da ayrıcalıklı ve özel davranıyor. Yani gezdiğiniz her cadde ya da sokakta orjinal bir Apple Store göremezsiniz. Özellikle ihtiyaç duyulan yer, belirli kriterleri taşımalıdır. Aslında sizler için hazırladığımız yazı da bu konuyu içeriyor. Dünyanın en büyük Apple mağazası! Yarıştığı her kulvarda iddialı olan marka, bu konuda da oldukça iddialı. Dilerseniz markanın açacağı lüks mağazanın özelliklerine daha yakından bakalım.

İşte karşınızda dünyanın en büyük Apple mağazası:

Apple Mağazası – Mall Of The Emirates/Dubai

Apple Mağazası - Mall Of The Emirates/DubaiBiliyorsunuz ki geçtiğimiz yıllarda Apple, Anadolu yakasında bulunan Akasya Center ve Avrupa yakasındaki Zorlu Center olmak üzere, Türkiye’nin önemli iki alışveriş merkezinde mağaza açtı. Mavi tişörtlü çalışanları, kaliteli teknolojik ürünleri ve müşterilerine sunduğu güler yüzlü hizmetiyle, gerçekten takdire şayan olan marka, şimdi de Ağustos ayında açılacağı tahmin edilen mağazasını, Orta Doğu pazarına sunmaya hazırlanıyor.

Dünyaca ünlü şirketin yeni açacağı bu mağaza, Orta Doğu’da bulunacak ilk Apple mağazası olmakla birlikte; aynı zamanda bu markanın dünyadaki en büyük mağazası da olacak. Dubai’de açılacak olan mağazadan önce, dünyanın en büyük Apple mağazası olma unvanı Londra’da bulunan Covent Garden mağazası elinde bulunduruyordu. Fakat Ağustos ayında açılacak olan yeni Apple mağazası, Londra’da bulunan mağazadan %25 daha büyük olduğu için artık dünyanın en büyük Apple mağazası unvanı Orta Doğu’da olacak.

Apple Mağazası - Mall Of The Emirates/DubaiiŞimdiye kadar 16 ayrı ülkede mağaza açmış olan marka, dünyanın en zengin ülkelerinden biri olan Birleşik Arap Emirlikleri’nde açacağı şubesiyle, dünya piyasasında büyük yankı uyandıracak gibi görünüyor. Nitekim petrol zengini olan ülkede, Apple ürünleri insanlar tarafından zaten sıklıkla tercih ediliyordu. Ancak daha önce online mağazalardan ya da yetkili şubelerden alınan ürünler, artık markanın kendi mağazasından kolaylıkla temin edilebileceği için, Apple satışlarının Dubai’de gözle görülür biçimde artacağı öngörülüyor.

Hala yapım aşamasında olan Apple mağazasının bulunacağı Mall of the Emirates, ayrıca 700 ünlü mağazaya da ev sahipliği yapacak. Oldukça büyük bir alanda inşa edilen Mall of the Emirates’in içerisinde 700 mağazanın yanı sıra 2 tane 5 yıldızlı otel ve bir de buz pateni pisti yer alacak. Ayrıca daha şimdiden teknoloji gündemine oturan Apple markasının önümüzdeki aylarda Abu Dabi’de bir mağaza daha açacağı bilgisi paylaşıldı. Nitekim daha önceki yıllarda, Birleşik Arap Emirlikleri’nde Samsung’dan biraz daha az satış yapan Apple’ın, açacağı 2.mağazası ile birlikte bundan sonra Samsung ile başa baş yarışacağı düşünülüyor.

Sonuçta dünyaca ünlü marka, açacağı bu yeni mağazalar sayesinde satışlarını katlayarak arttırmaya devam edecek gibi görünüyor. Ne dersiniz, sizce de dünyanın bu en büyük Apple mağazası, beklenildiği gibi hedefine ulaşabilecek mi?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum