Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Dünyanın Büyük Bankalarının %50’sinden Fazlası Kripto Para Yatırımı Yapıyor

En büyük 100 bankanın yarısından fazlasının, kripto ve blok zinciri teknolojisi tabanlı şirketler ve projelerde yatırımcı olduğu bildiriliyor.
Dünyanın Büyük Bankalarının %50’sinden Fazlası Kripto Para Yatırımı Yapıyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Yapılan araştırmalar, küresel bankacılık devlerinin, kripto para sektörüne yönelik yatırımlarını artırdığını gösteriyor. Blockdata tarafından yapılan son araştırma, dünyanın en büyük 100 bankasının %55’inin kripto para yatırımı yaptığını ortaya koydu.

Bu katılımın, bankaların kendileri veya yan kuruluşları aracılığıyla kripto ve merkezi olmayan defter teknolojisi firmalarına doğrudan ve dolaylı yatırımları kestiği bildiriliyor. Blockdata’nın araştırması, Barclays, Citigroup ve Goldman Sachs’ı kripto ve blok zinciri firmalarının en aktif destekçileri arasında gösteriyor.

Dev Bankalar Başı Çekiyor

Dev Bankalar Başı Çekiyor

Diğer yandan JPMorgan ve BNP Paribas da gelişmekte olan alanda seri yatırımcılar olarak tanımlanıyor. Araştırma ayrıca kripto saklama alanını bankalar için önemli bir odak noktası olarak gösteriyor.

AUM tarafından en iyi 100 bankanın neredeyse dörtte biri ya kripto saklama çözümleri geliştiriyor ya da dijital varlıklar için saklama hizmetleri sunan girişimleri destekliyor. Blockdata, bankalar arasında artan kripto ve blok zinciri katılımını üç ana faktöre bağlıyor.

Bunlar sırasıyla kripto para girişimlerinin hızla artan kârları, düzenleyici gelişmeler ve banka müşterileri arasında dijital varlıklara maruz kalmaya yönelik artan talep. Artan düzenleyici baskıya rağmen küresel finans sektörünün, kripto para piyasasına yönelik artan ilgisi sürüyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu