Yatırım yapmaya başla!

Dünyadaki En Son Corvette C7’nin Açık Artırma Fiyatına İnanması Zor!

Chevrolet, hazırlıklarını tamamladığı C8 yeni nesil Corvette'nin selefi C7'nin sonuncusunu üretti ve bunu açık artırmaya soktu. Fiyat mı? Aşırı astronomik...
Dünyadaki En Son Corvette C7’nin Açık Artırma Fiyatına İnanması Zor!

Chevy, son Corvette C7’sini bantlardan indirdi ve sonuna çok güzel bir anlam yükledi. Alacak kişi “dünyadaki son C7’ye sahip olacak” ve vereceği para ise bir yardım kuruluşuna aktarılacak. Zenginlerin kapıştığı müzayede de Corvette için rakamlar 2.7 Milyonu gösterdi. C6’nın ardından 2014 yılında gecikmeli olarak getirilen C7, bazı üretim tasarruf programlarına alınmıştı.

Orta veya arka motorlu olacak Amerikan spor modelde maliyetleri düşürmek amacıyla ön motorlu ve arkadan itişli bir RWD platformunda üretim sürecine devam edildi. C7, şirket için önemliydi ve Corvette’nin “yaşlı adam oyuncağı” imajını silmesi gerekiyordu. Zaten her şey de ortada! Neredeyse hazırlıkları biten C8 için de kollar sıvanmış bekleniyor.

Gelirin tamamı Stephen Siller Tunnel to Towers Vakfı’na aktarılacak.

Satılan Son Corvette C7Stephen Siller, bir 911 çağrısının ardından yangına müdahaleye giden bir itfaiyeci. Talihsiz adam bazı kişilerin hayatını kurtarmış ve sonradan bu kendi hayatına mal olmuş. Biraz olsun anısını yaşatabilmek için kurulan bir yardım vakfı ile yangın olayında müdahale de olan gazilerle birlikte yanan evin inşası ve ipotek ödemelerine yardım edileceği söylendi.

Vakıf Başkanı Frank Siller konu hakkında görüşlerini bildirdi.

Satılan Son Corvette C7 2.7 Milyon DolarCEO’su Frank Siller, “Bu bağış felaketten yaralanan gazilerin kendilerine bağımsızlıklarını ve daha iyi bir yaşam kalitesi sunmaları için en az beş ev inşa edecek” dedi.

Alan kişinin hikayesi de biraz değişik. Sanırız bu tip ender son ürün alma hastalığı olan Daniel Snyder, Corvette C7’nin son örneğinden önce 2018 yılında bantlardan inen en son Dodge Viper‘ı da satın almış.

Satılan araba Z07 paketine sahip, Z06 kupalı bir C7.

Satılan Son Corvette C7 StingrayAmerikan araçlarla özdeşleşen geniş hacim motorların C7’ye veriliş şeklinde 6.2L ünite V8 silindirle beslenmiş. Toplamda 659 ps güç, Chevy’nin kafalardan yok etmek istediği yaşlı amca imajını silebilecek kapasitede.

Yolcunun koltuğa tutunmasının bir sebebi olarak C7’nin kalkış süresi 3.8 saniye. Ve son hız olarak ibrede 315 km/h‘yi görmeniz de mümkün. Dünyamızda özel seri bir otomobilin ilki ile sonuncusu her zaman çok iyi para eder. 2020 Supra’nın ilk örneği “Global #1”, 2.1 milyon dolara satıldı. Bu fiyata 30 adet 500 ile 530’uncu Supra’yı almanız da mümkündü. C7 için de aynı şeyler geçerli ve 2.7 milyon dolara satılması ardından hangi araçtan kaç tane alınabilir kısmını sizlere bırakıyoruz!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum