Yatırım yapmaya başla!

Dünyada Karşımıza Çıkacak Her Şeyin Ucuzdan Pahalıya SıralamasıDoğada bulunan hemen her şeyin değerinin para ile ölçüldüğünü söylersek yanlış konuşmuş olmayız. Etrafımızda gördüğümüz elimizle tuttuğumuz ne varsa muhakkak bir parasal değeri söz konusudur. Bu değer çok küçük bir meblağ ile başlayıp devamında ardı arkası gelmeyecek şekilde büyümektedir.

Videoda dünyada var olan ne varsa en küçük fiyattan olabilecek en büyük fiyata kadar yapılmış karşılaştırmaya tanık olacaksınız. Amerikan para birimi dolar ile yapılan bu ölçeklendirmeyle değer biçilmiş şeylerin en küçük fiyatı ile en büyük fiyatı arasındaki uçurumu gördüğünüzde gözlerinize inanamayacaksınız.

Para, gördüğü değerin etkisiyle dünya üzerinde var olan en ucuz üründen en pahalı ürüne kadar her şeyin karşılığını verecek değerli bir kağıt olmaktadır. Para ile günlük hayatınızda tükettiğiniz bir kahveyi alabildiğiniz gibi, bu paranın miktarı arttıkça akla hayale gelmeyecek şeylere sahip olmanız da mümkün olmaktadır. Videonun ilerleyen dakikalarında görüldüğü üzere devasa yapıları da satın almanız söz konusu olabilir. Unutmamak gerekir ki dünyanın en pahalı 11 yapısının bile parasal bir değeri olmaktadır.

İnsanlar maddi güçleri arttıkça ellerindeki para ile yatırım yapma ihtiyacı hissederler. Ekonomik faktörlerin etkisi ile sahip olunan paranın değeri zaman içerisinde değişebilmektedir. Bu sebeple yatırım yaparak bu paranın değer kaybetmesinin önüne geçilebilir. Yatırım yapanların en çok tercih ettikleri başlıca limanlardan birisi ise ev olmaktadır. Herkes bütçesi doğrultusunda evlere yatırım yapabilmektedir. Videoda rastladığınız bol sıfırlı rakamlarda sahip olursanız dünyanın en pahalı 10 konağından birine sahip olmanız mümkün olabilir.

Görüntülerde en küçük para biriminden başlayarak her şeyin fiyat karşılaştırmasını görebiliyorsunuz. 1 dolar ile başlayan fiyat karşılaştırmasında, parasal değerin gittikçe büyüdüğü görülüyor. Karşılaştırmada ilk olarak karşımıza günlük hayatımızda sıkça yararlandığımız hizmetlerin parasal değerini görüyoruz.

Kahve içmek, yemek yemek, sinema bileti gibi en sık yaptığımız aktivitelerin fiyatlarına ilk olarak rastlıyoruz. Videonun devamında alınan hizmetlerin parasal değerinin gitgide arttığı görülüyor. Bir kahve ile başlayan fiyatlandırma, devamında güzel bir yemek ve altının gram fiyatına doğru yükseliyor.

Bilgisayar oyunu ve takım elbise ile devam eden karşılaştırma 2000 dolarlık oyun bilgisayarına doğru yol alıyor. Sürekli artışın görüldüğü videoda 25 bin dolarlık araba ve elmasın gram fiyatına rastlıyorsunuz. Videoda İtalyan yapımı Truffle’un dünyanın en pahalı yiyeceği olduğuna dikkat çekiliyor. Bu yiyeceğe ödeyeceğiniz para ile pizza, hot dog, havyar gibi besinlerden kaç tane alabileceğinize dikkat çekilmiş.

İnsanların sahip olduğu para miktarı arttıkça yaşan standartlarında önemli derecede değişimler gözlemleyebilirsiniz. Eğer yeterince zengin ve varlıklı biriyseniz fiyat etiketiyle şaşırtan dünyanın en pahalı 10 ürününe sahip olabilirsiniz. Bu ürünleri edinmek için dünyadaki pek çok insanın sahip olamayacağı bir servetiniz olması gerekmektedir.

Eğer videodaki parasal grafikte üst noktalarda bir kazanca sahip iseniz ve iştahınıza düşkün biriyseniz, hayatınız boyunca hiç tatmadığınız lezzetleri de tatmanız mümkün olmaktadır.  Dünyanın hemen her yerinde insanların en sevdiği yemeklerden birisi pizza olmaktadır. Özellikle pizzaya meraklı iseniz yemeye kıyamayacağınız dünyanın en pahalı 10 pizzasının lezzetine varmanız mümkündür.

Yükselen fiyat skalasında, yüz binlerce dolarlık ürünlerin arasında parfüm, içki gibi günlük hayattan tüketim maddeleri ile karşılaşıyorsunuz. Karşılaştırma devam ettikçe milyon dolarlık ürünler ile karşılaşıyorsunuz. Videonun sonlarına doğru parasal olarak tarihin en güçlü ailelerinin servetleri ile karşılaşıyorsunuz.

Ardı arkası kesilmeyen fiyat karşılaştırmasında dünyada sahip olunan her şeyin toplam değerinin açıklandığı görülüyor. Karşılaştırma bununla kalmıyor ve biçilen değerler tüm güneş sistemine kadar ilerliyor. Karşılaştırmada var olan ve parasal değere sahip olmayan hiçbir şeyin olmadığını rahatlıkla görebiliriz. En küçük paradan var olan her şeyin parasal değerine kadar yapılan karşılaştırmada, an düşük ile en yüksek fiyat arasındaki uçurum, hayretler içerisinde bırakıyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı

Bunu okuyan bunları da okurSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum