Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Dünya Varlık Halka Arz için Düğmeye Bastı! İşte Merak Edilenler!

Türkiye'nin en büyük varlık yönetim şirketleri arasında yer alan Dünya Varlık Yönetim A.Ş., taslak izahnamesini SPK onayına sunarak halka arz sürecini başlattı.
Dünya Varlık Halka Arz için Düğmeye Bastı! İşte Merak Edilenler!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Finansal borçların yapılandırılmasında uzman bir kuruluş olan Dünya Varlık Yönetim A.Ş., halka arz furyasına katılan şirketler arasına girmek adına ilk adımı attı. Şirket, taslak izahnamesini Sermaye Piyasası Kurulu’na (SPK) sunarak süreci başlattı.

Kamuoyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimde, şirket paylarının ortak satışı ve sermaye artırımı suretiyle halka arz edilmesine ve bu kapsamda ilgili başvuruların gerçekleştirilmesine karar verildiği belirtildi.

Ek satış dahil toplam 78.240.000 adet payın satışının planlandığı halka arza İnfo Yatırım Menkul Değerler A.Ş.’nin liderlik edeceği bildirildi.

Halka arzda satılacak payların 32.600.000 adedinin sermaye artırımı yöntemiyle, 45.640.000 adedinin ise ortak satışı yöntemi ile satışa sunulacağı ve elde edilen gelirin yüzde 41.66’lık kısmının şirket kasasına gireceği ifade edildi

Bildirimin devamında, “Şirketimiz tarafından Sermaye Piyasası Kurulu’na yapılan başvuru incelenmekte olup, izahnamenin Sermaye Piyasası Kurulu tarafından henüz onaylanmadığı ve Sermaye Piyasası Kurulu’nun onayını takiben kesinleşen izahnamenin ayrıca ilan edileceği hususlarını kamunun bilgisine sunarız.” ifadesine yer verildi.

GCM Yatırım Banner

Dünya Varlık Şirketi Hakkında Bilgiler

2008 ila 2019 yılları arasında gerçekleşen şirket devirleri sebebiyle LBT Varlık Yönetim, Turkasset Varlık Yönetim ve Hayat Varlık Yönetim isimleriyle faaliyet göstermiş olan şirket, 2019 yılından itibaren Dünya Varlık Yönetim A.Ş. ismiyle faaliyetlerini düzenli olarak sürdürmektedir.

Şirketin internet sitesinde yer alan “Amacımız, maddi problemler yaşayan müşterilerimize yardımcı olarak onları mali açıdan özgürlüğe ve huzura kavuşturmaktır.” ibaresiyle hedefini belirten Dünya Varlık, müşteri merkezli yaklaşım ile teknolojiyi müşteriye benzersiz bir deneyim yaşatmak üzere kullanmayı ön plana çıkarmaktadır.

Dünya Varlık, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nun (BDDK) gözetim ve denetiminde faaliyet gösteren, finansal borçların yapılandırılmasında uzmanlaşmış bir şirkettir.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.