Yatırım yapmaya başla!

Dünya Sağlık Örgütü İnsanlara Oyun Oynamayı Tavsiye Ediyor

Daha önce oyun oynamayı hastalık olarak tanımlayan DSÖ, Corona virüsü sonrası rotasını değiştirdi.
Dünya Sağlık Örgütü İnsanlara Oyun Oynamayı Tavsiye Ediyor

Corona virüsü dünya genelinde hızla yayılırken, kurumlar insanları evlerinde kalmaları adına çağrılar yapmaya devam ediyor. İlk olarak Çin’de görülen ve kısa sürede dünya genelinde görülen salgın nedeniyle hayatını kaybeden insan sayısı hızla artıyor. Resmi verilere göre salgın nedeniyle hayatını kaybeden insan sayısı 37 bini geçti. Salgına yakalanan insan sayısının ise 800 bin rakamına doğru yaklaştığı görülüyor. Virüsün yaygın olduğu bazı ülkelerde sokağa çıkma yasağı ilan edilmiş durumda.

Pek çok ülkede ise insanların evlerinde kalmaları isteniyor. Tabi bu durum insanlar için can sıkıcı bir hal alıyor. Dolayısıyla dijital uygulamalara büyük iş düşüyor Evlerinde oturan insanlar film, dizi izleme, sosyal medya kullanımı ve oyun oynama gibi eğlenceli aktivitelere ağırlık veriyorlar Dünya Sağlık Örgütü ise insanların oyun oynamalarını teşvik etmek amacıyla sektörün önde gelen devleri ile iş birliğine gitti. Kurum insanlara oyun oynamalarını tavsiye ediyor.

DSÖ ile Oyun Devleri Bir Araya Geldi

DSÖ ile Oyun Devleri Bir Araya Geldi

Dünya Sağlık Örgütü evlerinde kapalı kalan insanlar için Play Apart Together adlı bir kampanya ile gündeme geldi. Kurum bu kampanya için dünyaca ünlü oyun geliştiricileri ve video platformları ile iş birliğine gitti. İş birliğine katılan şirketler arasında YouTube, Twitch gibi video platformları başta olmak üzere, Activision Blizzard, Riot Games gibi ünlü oyun geliştiricileri bulunuyor. Yapılan iş birliği ile ilgili Activision CEO’su Bobby Kotick’ten de önemli açıklamalar geldi.

Kotick zor bir dönemden geçildiğini belirterek, “İnsanların, birbirlerine güvenli şekilde bağlanması daha önce hiç bu kadar kritik bir öneme sahip olmamıştı. Oyunlar, bunun için müthiş bir platform çünkü insanları; eğlencenin, amacın ve anlamın bakış açısıyla bağlıyor. Böyle bir girişime dâhil olmaktan dolayı gurur duyuyoruz.” açıklamasında bulundu.

DSÖ Daha Önce Hastalık Demişti

DSÖ Daha Önce Hastalık Demişti

Yapılan iş birliği ile ilgili dikkat çeken bir diğer detay ise DSÖ’nün geçmişte oyun oynama ile ilgili açıklamaları. Geçtiğimiz süreçte DSÖ tarafından yapılan açıklamalarda oyun oynama bozukluğu için hastalık ifadesi kullanılmıştı.

Aradan geçen zaman içerisinde salgın nedeniyle kurum insanların oyun oynamasını istiyor. Son dönemde dijital oyun servislerinden gelen haberler de oyun oynama aktivitesinde büyük artış olduğunu gösteriyor. Kurumdan gelen bu çağrı oyunlara olan ilginin artmasında rol oynayabilir.

Bu alanda akla ilk gelen platform Steam, son günlerde anlık kullanıcı rekorları kırdığını açıklıyor. Valve’ın sahibi olduğu oyun servisi geçtiğimiz gün, eş zamanlı olarak 23 milyon kullanıcıya ulaştığını açıkladı. Tahminler önümüzdeki günlerde Steam’in trafik sayısının çok daha yüksek rakamlara ulaşacağı yönünde.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Yaşam kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum