Yatırım yapmaya başla!

Dünyanın Nasıl Oluştuğunu Anlatan Etkileyici GörüntülerYaşadığımız dünyanın milyarlarca yıllık süreçlerden geçtiği tahmin edilmektedir. Bu kadar uzun dönemlere ev sahipliği yapmış gezegenimizin yaşını hesaplamak ise son derece güçlükler içermektedir. Dünyada bulunan bazı kayaçlar ile gezegenin yaşı hakkında çeşitli ön görüler mevcuttur. İzlediğiniz videoda dünyanın tüm oluşum evrelerini anlatan etkileyici görüntülere tanık olacaksınız.

Bilim dünyası dünyanın oluşum süreçlerini çeşitli evrelere ayırmıştır. Evrenin oluşumunun milyarlarca yıl önce büyük bir patlama ile gerçekleştiği görülmektedir. Büyük Patlama (Big Bang) teorisini mutlaka duymuşsunuzdur. Bu patlama ile tüm yıldızların, gezegenlerin ve gök cisimlerinin oluştuğu düşünülmektedir.

Bu süreç sonrasında dünyanın oluşumunda ise devasa boyutta diyebileceğimiz olayların yaşandığı düşünülmektedir. İlk olarak bir gaz bulutundan ibaret olan dünyamız, milyonlarca yıl içerisinde soğumuş ve bugünkü haline doğru evrilmeye başlamıştır.

İzlediğiniz görüntülerde dünyanın ilk olarak buzul çağını yaşadığı görülüyor. Dünyanın milyarlarca yıllık geçmişinde ilk canlı türleri olarak sualtı canlılarının var olduğu düşünülmektedir. Bu canlılar zaman içerisinde karasal yaşama uyum göstermişlerdir. Sualtındaki ilkel canlıların zamanla karaya uyum sağlaması ve dinozorlar olarak bildiğimiz canlıların oluşumu ve gelişimine videoda yer verilmiş.

Ayrıca dünyaya günümüzdeki şeklini veren kıtaların yerleşimini gözlemleyebiliyorsunuz. Bu kıtaların oluşumu için milyonlarca yıllık süreçler içerisinde nice büyük depremlerin ve yer kabuğu hareketlerinin olduğu belirtilmektedir. Dinozorların hüküm sürdüğü dünya ilerleyen süreçte dev bir meteorun çarptığı bilinmektedir. Dünyanın bir toz bulutundan ibaret olduğu bu dönemde tüm canlılar ölmüş ve dünya yeni bir çağa geçiş sürecini yaşamıştır.

Milyonlarca yıl içerisinden dünya yeniden yaşanabilir bir gezegen olmaya başlamıştır. Yeniden bitkilerin ve hayvanların gezegende yer alması ile beraber, aslında dünyanın bugünkü halinin temelleri atılmıştır. Daha sonrasında insan ırkının da ortaya çıktığı, videoda görülmektedir. İlerleyen dönemdeki tüm gelişimlere ve dünyanın bugünkü haline nasıl geldiğini izlediğiniz görüntülerde tanık oluyorsunuz.

İzlediğiniz videoda dünyanın milyarlarca yıl içerisindeki bu muazzam gelişimi şaşkınlık uyandırıyor. Videonun ilk dakikalarında bir gaz bulutundan ibaret olan dünyanın sonrasında ise günümüzdeki haline evrilmesi akıllara durgunluk verecek bir süreci özetliyor. Böyle bir süreç sonrasında yaşadığımız gezegeni, önümüzdeki süreçlerde neler beklediği ise merak konusu.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı

Bunu okuyan bunları da okurSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum