Yatırım yapmaya başla!

Dünya Melek Yatırım Forumu 1000’den Fazla Katılımcıyla Bugün Başlıyor

18 – 19 Şubat tarihlerinde İstanbul’da yapılacak olan Dünya Melek Yatırım Forumu kapsamında milyar dolarlık yatırımcılar bir araya gelecek. Girişimciler ise yapacakları sunumlar ile fikirlerini tanıtma şansı bulacak.
Dünya Melek Yatırım Forumu 1000’den Fazla Katılımcıyla Bugün Başlıyor

Dünya Melek Yatırım Forumu (World Business Angels Investment Forum – WBAF), 80 ülkeden binin üzerinde delegenin katılımıyla 18 – 19 Şubat tarihlerinde, İstanbul’da yapılacak. Bugün başlayan ve milyarlarca dolar fonu yöneten melek yatırımcılarının bulunacağı toplantı Swissotel’de düzenlenecek.

Yüzlerce melek yatırımcının ve 1000’den fazla delegenin katılacağı forumda dünya melek yatırımcılığı, kitlesel fonlama mekanizmaları ve yeni küresel ekonomide melek yatırımcılığın konumlanması gibi konular ele alınacak.

WBAF kapsamında bugün ve yarın, İstanbul’da Dünya Melek Yatırımcılar Kongresi yapılacak.

Dünya Bankası ABD Finans Sektör Uzmanı Ghada Teima’nın moderatörlüğünde yapılacak Bilginin Rakamsallaştırılması sunumunda, Blockchain Stratejisti Brad Bulent Yaşar ile Hindistan ve Meksika’dan gelen konuşmacılar bilgi paylaşımında bulunacak. Bakanlar Yuvarlak Masası’nda ise kitlesel fonlamanın G20 gündeminde üst sıralara tırmanması çeşitli görüşler tartışılacak.

Milyar dolarlık melek yatırımcıların bir araya geleceği kongrede Erken Aşama Girişimlerde Yatırımların İyileştirilmesi panelinde Avrupa ve Körfez bölgesinden gelen konuşmacılar birçok bilgiyi katılımcılarla paylaşacaklar. Foruma varlık fonu yöneticileri, ortak yatırım fonlarının temsilcileri, servet yönetim şirketi paydaşları, dünyanın önde gelen borsalarının temsilcileri özel bankacılık birimlerinin temsilcileri, teknopark yöneticileri ve 100 milyon doların üzerinde değere sahip şirketlerin uluslararası üst yöneticilerinin katılması bekleniyor.

Kongrenin ilk gününde bu saydıklarımız yapılacakken, ikinci gününde daha çok girişimcilere fon bulma şansı tanınacak.

Yatırım Bulma Zirvesi ve Dünya Melek Yatırım Forumu’nda 19 Şubat Salı günü, start up’lar ana sahnede sunum yaparak işlerini büyütmek için finansman sağlamaya çalışacaklar. Küresel Fon Bulma Sahnesi girişimcilere, melek yatırımcıları etkileyerek fon bulma imkanı sunacak. OECD verilerinden elde edilen bilgilere göre Avrupa’da erken dönem yatırımlarının %90’dan fazlası melek yatırımcılar tarafından sağlanıyor.

Melek yatırımların küresel çaptaki büyüklüğüne baktığımızda Avrupa’da 9,8 milyar Euro, Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada’da 26 milyar doları geçtiğini görmekteyiz. 2020 yılında 50 milyar doları geçmesi beklenen erken dönem yatırım piyasası büyüklüğünün, önümüzdeki 5-7 yıl içerisinde 250 milyar dolara ulaşması tahmin ediliyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Girişimcilik kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum