Yatırım yapmaya başla!

Dünya Markası Zara, Türkiye’de Online Satışa Ne Zaman Başlayacak?

Dünya Markası Zara, Türkiye’de Online Satışa Ne Zaman Başlayacak?

1975 yılında Arteixo’da, Amancio Ortega ve Rosalia Mera tarafından kurulan Zara, kısa sürede küresel çapta oldukça büyük bir başarı yakaladı. Yenilikçi yüzü ve özgün tasarımlarıyla, tüketicilerin ilgisini üzerinde toplayan şirket, dünyanın en büyük üç hazır giyim şirketinden biri olmayı başardı. Dünya genelinde 92 ülkede faaliyet gösteren şirket; Türkiye’de ise 37 mağazayla hizmet veriyor. Ancak Zara, Türkiye’de online satışa başlamamıştı. Bugün Zara, Türkiye’de de online satışa başlayacağını kamuoyuna açıkladı. Üstelik Zara bünyesinde bulunan; Massimo Dutti, Pull and Bear, Stradivarius ve Bershka’da online satışa başlayacak.

Online satışın tarihi belli oldu

Türkiye’de 1998 yılından bu yana faaliyet gösteren Zara, online satışa başlayacağı tarihi bugün açıkladı. Yapılan açıklamaya göre; Türkiye’de online satışa 5 Ekim tarihinde başlanacak. Böylelikle Zara; Türkiye’nin de eklenmesiyle toplamda, 39 ülkede online satışa başlamış olacak. Bu ülkeler arasından öne çıkanları ise Macaristan, Letonya, Litvanya, Malta ve Çek Cumhuriyeti.

Zara’nın bünyesinde bulunduğu Inditex‘in İletişim ve Kurumsal İlişkiler Genel Müdürü Jesus Echeverria Hernandez, online satış ve darbe girişiminin şirkete etkileriyle ilgili olarak önemli açıklamalarda bulundu. Hernandez’in açıklamalarından öne çıkan bölümler ise şöyle;

“Doğru zamana inanıyoruz ve hata yapmak istemiyoruz”

Zara’nın online satış süresine başlamasıyla ilgili olarak konuşan Hernandez; Türkiye’de online satış için doğru zamanın geldiğine inandıklarını söyledi. Ülke ülke online satışa başladıklarının altını çizen Hernandez, bu süreç içerisinde hata yapmak istemediklerini dile getirdi.

“Darbe girişimi satışları negatif yönde etkilemedi”

Açıklamalarının ikinci bölümünde ise Hernandez, darbe girişiminin şirkete etkileriyle ilgili değerlendirmelerde bulundu. Hernandez; Türkiye’de 183 üreticiyle çalıştıklarını belirterek, bu ağın giderek genişlediğini söyledi. 15 Temmuz gecesi yaşanan darbe girişiminin şirkete etkilerinin sınırlı olduğunu belirten Hernandez, satışların negatif yönde etkilenmediğini ifade etti.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Moda kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum