Dünya Liderleri Bugünün Gençleri Olsaydı Nasıl Görünürlerdi?

Hani şu gündemden düşmeyen dünya liderleri var ya; bugünün gençleri olsalardı nasıl bir tarza sahip olurlardı hiç düşündünüz mü? İşte bir illüstratörün çiziminden dünya liderleri…

Dünya liderleri, hani şu gündeme bomba gibi düşen isimler… Donald Trump’tan Barrack Obama’ya, Vladimir Putin’den Kraliçe Elizabeth’e kadar dünyayı yöneten kişiler; günümüzün gençleri olsalardı nasıl görünürlerdi, hiç düşündünüz mü? Aynı şekilde Mahatma Gandhi, Che Guevara gibi isimler günümüzde nasıl bir tarza sahip olurdu? İşte buradan yola çıkan İsrailli illüstratör Amit Shimoni, liderlerin günümüzde sahip olacakları tarzları çizdi.

Amit Shimoni “Hipstory” adını verdiği çalışmasında, günümüz moda akımlarını ele alarak dünya liderlerinin hangi tarzlara sahip olacaklarını hayal etti ve başladı çizmeye. Ortaya ise mükemmel görüntüler çıktı. Sizleri daha fazla bekletmeden hemen bu liderlerin, Shimoni’nin zekasında hangi tarzlara sahip olabileceğine göz atalım:

Hawaii gömlekli Donald Trump; altın septum halkası ve yanları kazınmış saçları ile oldukça tarz görünüyor. Donald Trump kimdir göz atın ve böyle bu haliyle ne kadar sevimli olduğunu görün.
1

Renkli saçlı Hillary Clinton; bu tarzıyla kendini buluyor. Grili – mavili küt saçlarını biz çok beğendik. Hillary Clinton kimdir bakın ve bu haliyle ne kadar havalı olduğunu görün.
2

Rus mafyası Vladimir Putin; düğmeleri açık gömleği, yanları kazınmış sarı saçları ve sakal tıraşı ile filmlerden fırlamış gibi görünüyor. Zaten daha farklı olması da beklenemezdi. Bakınız: Putin’in pahalı eşofmanı
3

Hipster Kraliçe Elizabeth; çiçekli tacı ve kolsuz gömleği ile havalı kız imajı çiziyor. Bu haliyle de oldukça sevimli görünüyor. Bakınız: Elizabeth hakkında bilinmeyenler
4

Rastalı Barrack Obama; başkanlık döneminde 3 – 4 numara tıraşlı saçlarından sonra çok daha yakışıklı görünmüyor mu? Beyaz atleti, altın kolye ve küpesiyle de tam not veriyoruz kendisine. İşte Obama’nın yeni evi
5

Fransız stili Angela Merkel; yuvarlak şapkası, beyaz gömleği, siyah paltosu ve kısa saçlarıyla Fransız nasıl görünüyor? Angela Merkel‘e bu tarzın ne kadar yakıştığı apaçık ortada.
6

Janti Abraham Lincoln; mürdüm renkli ceketinin içine giydiği sıfır yaka tshirt ile ne kadar janti görünüyor değil mi? Tam bir kafeterya erkeği tarzıyla Lincoln, bizce çok tarz.
7

Maroon 5 Albert Einstein; dövmeleri ve yeni moda saçlarıyla oldukça şekil görünüyor. Tünel küpesi ve kolsuz tshirtüyle de tam festival genci modunda.
8

Casual Che Guevara; beresi, tshirtü, gömleği ve ceketi ile tam da olması gerektiği gibi bir tarza sahip değil mi sizce de?
9

Hip Hop Queen Margaret Thatcher; küt kabarık saçları, şeffaf tshirtünün içinden görünen leopar büstiyeri ile bizden tam not alıyor.
10

Kaykaycı Dalai Lama; mohank saçları, salaş sweatshirtü ve yüzündeki tebessümü ile her zamanki gibi içimizi ısıtıyor.
11

Kaslı genç George Washington; spor salonundan yeni çıkmış gibi görünüyor. Geri taradığı saçları ve renkli rüzgarlığı ile günümüz gençlerine % 100 taş çıkartır.
12

Hippi Mahatma Gandhi; yuvarlak gözlükleri, gökkuşağı renklerinden oluşan tshirtü ve üstüne giydiği ceketi Vosvos’una binip gezmeye hazır. Mahatma Gandhi kimdir hemen öğrenin ve bu tarzın ne kadar yakıştığını anlayın.
13

Pop Yıldızı Queen Beatrix; zaten tarz bir kadın; ama pop yıldızı tarzıyla onu daha çok beğendiğimizi söylemeliyiz.
14

Stil sahibi Nelson Mandela; köşeli kesim saçları ve bomber ceketi ile karşımıza çıkıyor. Şahsen bizler kendisinin zaten tarz biri olduğunu düşünüyoruz. Bakınız: Hublot’un Mandela Saati
15

Denizci Winston Churchill; çizgili dar tshirtü, pantolon askısı ve şapkası ile tarzını ortaya koyuyor. Denizci dövmesi ve kaslı kollarıyla da oldukça sempatik göründüğünü söyleyebiliriz. Bakınız: Dünya siyasetine yön veren liderler
16

B-Boy Martin Luther King; yandan taktığı rapper şapkası, haçlı kolyesi ve kamuflaj sweatshirtü ile her an kendini dans pistine atacak gibi görünmüyor mu?
17

One Direction üyesi John F. Kennedy; geri taranmış dalgalı saçları ve basic tshirtü ile tıpkı One Direction üyelerine benzemiyor mu? Bizce şık tarzını günümüze pek uyarlamamış görünüyor.
18

Haylaz genç Mao Zedong; bu tarzıyla zar zor tanınıyor. Zedong, ters takılmış kasketi, bomber montu ile tam bir haylaz delikanlı.
19

Motorcu Vladimir Lenin; siyah jean yeleği, tünel kulak piercingi, dövmeleri ve sert bakışı ile karşımıza geliyor. Hell Yeah Lenin!
20

Hit Blogger Golda Meir; öğretmen havasından çıkarak, çılgın saçlarıyla dönemin moda ikonu olan hit kadınlar gibi görünüyor.
21

Albüm yapımcısı Charles de Gaulle; dik duruşu, gömleği, fuları ve yan duran kasketi ile bizden tam not alıyor.
22

Organizatör Theodor Herlz; kırmızı ceketi, havalı saçları ve uzun sakalı ile üniversitelerin organizatör gençlerine benziyor. Okulun en bilindik yüzü olma yolunda da ilerliyor.
23

Havalı çocuk Ronald Reagan; giyimine özenmiyormuş hissi veren ama yakasını iliklediği gömleği, sweatshirtü ve ceketi ile okulun havalı çocuğu olma yolunda ilerliyor.
24

Çılgın ihtiyar David Ben Gurion; pembe ananas desenli gömleği, bembeyaz saçları ve Rayban gözlükleri ile partilerde boy göstermeye hazırlanıyor.
25

Sultan Recep Tayyip Erdoğan; 11 yıllık başbakanlık ve ardından gelen Cumhurbaşkanlığı görevi ile saltanatını ilan etmiş görünüyor!
Bonus