Yatırım yapmaya başla!

Gördüğünüz 1964 Model Ford Mustang Dünyadaki En Özel Olanı!

54 sene önce satın alınan bir Ford Mustang'in şaşılacak ilginç hikayesi...
Gördüğünüz 1964 Model Ford Mustang Dünyadaki En Özel Olanı!

Bu haberimiz de, yaşadığımız şu hayatta uyanık ve en ufak bir hareketle hayatımızın renk katabileceğimizi anlayacağız. Bazen nelere sahip olduğumuzun kesinlikle farkında olmayız. Avuç içi kadar, bilmediğimiz bir materyale sahibizdir ve onun milyon dolar değerine ulaşabileceği aklımızın ucundan geçmez!

Ford, geçtiğimiz hafta 10 milyonuncu Mustang‘ini bantlardan indirmişti. Bunun akabinde de süper Amerikan modeli hakkındaki  haberler arkadan gelmeye başlamıştı. Hikayemizin başlangıcı 1964 yılı…Gelin hep beraber bu arabayı özel kılan şey neymiş bakalım!

Gördüğümüz Mustang 54 yıl önce sıfır olarak bayiden alınmış.

Tabii ki ilginç olan kısım uzun yıllar önce alınmış olması değil. Gail ailesine ait olan bu araç ilk 15 yıl aktif olarak kullanılmış. O süre zarfında bakım ve onarımları eksiksiz yapılmış.

Nedenini bilmiyoruz ancak güzel spor araba 1979 yılında çiftlik evinde bir ahıra çekilerek öylece bırakılmış. Arızalı olma ihtimali yüksek. Yaptırmaya vakit olmadığı gibi ailenin maddi durumunu da kötü olabilir.

Mustang’in hikayesi şimdi başlıyor…

Aile babası Tom, 27 yıl garajda bekleyen spor otomobili hurdaya verme kararı alıyor. Ancak bu kısımda eşi müdahale ederek tamir etmeyi öneriyor. Tom, aracın orijinal yedek parçalarını aramaya koyuluyor. Öncesinde gerekli onarım ve boya işleri için tamirciye bırakılıyor.

Bu işlemler devam ederken yani parçalar aranırken aracın şasi ve bazı bilgilerine ulaşılmış. Tesadüf gelişen olayda bu aracın “tarihteki ilk Mustang” olduğu anlaşılmış. 15 Nisan 1964 yılında, New York Dünya Fuarı‘nın açılışından iki günce alana getirilen ilk Mustang’in bu mavi fırtına olduğu birçok evraktan onaylanmış.

İlginizi Çekebilir :

20 Yıl Garaja Hapsedilen Mercedes SL 500'ün İlginç Hikayesi
20 Yıl Garaja Hapsedilen Mercedes SL 500’ün İlginç Hikayesi

Araba sadece 109.435 km yol yapmış. En ufak ayrıntısına kadar restore edilen Mustang’e 450 bin dolar fiyat biçildi. Araba dünyasıyla alakası olmayan bir insan için bile inanılmaz bir olay! Diğer kısımdan fiyatı da gerçekten çok iyi. Artık bu haberimizden sonra eski dönemlere ait bir araç sahibiyseniz bizce geçmişini araştırmaya başlayacaksınız…

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum