Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Gördüğünüz Normal Bir Porsche 911 Olabilir Ancak Sanıldığı Gibi Değil!

Açık artırmaya öyle bir Porsche 993 çıkıyor ki onun bir eşi daha dünyada yok!
Gördüğünüz Normal Bir Porsche 911 Olabilir Ancak Sanıldığı Gibi Değil!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Rm Sotheby‘de yine görünce hayret edilecek bir otomobil satışına rastlıyoruz. Açık artırmaya gelen siyah bir Porsche 911, bir noktaya kadar normal bir 1994 model 993! Spor modelin dikkatimizi çeken kısmı onun o yıllardaki serinin testleri için yapılan ilk prototiplerinden biri olması. Bildiğiniz üzere otomobil şirketleri yeni model çalışmalarını fabrikada ürettikleri çok az sayıda araba ile test ederler.

Sokaklarda sürekli kamuflajla yakaladıklarımız olanlardan! 911’in o yıllardaki gelişimleri bu araçla veya aynısından imal edilen takım arkadaşlarıyla sağlandı. 1994 model 911’in yaşam hikayesinde neler varmış ona bakalım!

Test aracı olmasına rağmen sanırız tüm yük diğer prototiplerin üzerine atılmış.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Testler sırasında aklınıza ne geliyorsa hepsi normalde bu araçta uygulanmış olmalı. Misal en yüksek hız, binlerce kilometre motor ömrü testi, denge vb. çıkış yapacak model kusursuz olana kadar yapılanların tümü! Bize göre bu 911 çoğu operasyonda kullanılmamış. Zira 993 Turbo, lansmanından önce satılmış.

Zamanın Amerikalı ve Alman gençlerini kendinden geçiren 911, çiziksiz durumda açık artırmaya giriyor.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Sabah saatlerinde yayınladığımız 1993 Mazda MX-5 ile aynı etkileri yapan 911’in boya kısmına bir tazeleme yapılmış olabilir. Belki de hava ortamı optimum sıcaklıkta ayarlanmış bir garaj sayesinde bu kadar canlı durabildi.

Porsche’nin can alıcı noktalarından birisi gümüş jantlarından sonra tampon altına yerleştirilen lip rüzgarlığı. Bulunuş tarihinden beri değişmeyen karakteri altında 25 yaşındaki 993 911, halen dinamik bir görüntü profili çiziyor.

GCM Yatırım Banner
Hiç de 90’lı yıllar gibi durmayan kokpitinde 72.000 km yolculuk yapılmış.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Spor 12 yön ayarlı kırmızı deri koltuklara yine aynı tonlarda kadife taban ve kapı malzemeleri eşlik ediyor. İnsanların otomobil zevklerini ayrı bir yere taşıyan 911’in gösterge paneli, 992 kasaya kadar taşınsa da tek farkı dijitalleşmesi. Genel olarak kabin görsellerden ilk üretildiği gün gibi duruyor.

RM Sotheby’e göre Porsche, 993 neslinin tüm prototiplerinin imha etmiş.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Sanırız bazı firmalar eserlerinin ilklerini dünyada durmasını istiyor. Geçtiğimiz sene açık artırmada satılan spor arabalardan birisi de Ford GT‘nin ilk CP4 prototipiydi. Tahmin edilen satış fiyatı da 750.000 dolardı. Aşağıdan bu aracın daha net inceleyebilirsiniz!

İlginizi Çekebilir :

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Dünyada Bir Adet Olan “2004 Ford GT Prototip CP4” Açık Artırmada!

Açık artırmaya çıkacak siyah Alman incisi için bazı bilgileri kesin olarak belirlenememiş, bununda fiyatında etkili olacağı söyleniyor. Lakin ona rağmen 350 bin ile 450 bin dolar arasında fiyatlara kesinlikle birisinin alabileceği düşünülüyor. Düşünün ki her şey tam olsa kaç dolar olurdu! Araç hakkında sizin duygu ve düşünceleriniz ne olur?

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.