Yatırım yapmaya başla!

Dünya Finansallarında Yatay Stoxx Avrupa 600 Endeksi ve Diğer Görünümler

Dünya genelinde borsa endekslerine bakış ve gündemi meşgul etmeye devam eden Brexit sürecine dair detaylar şöyle;
Dünya Finansallarında Yatay Stoxx Avrupa 600 Endeksi ve Diğer Görünümler

Küresel hisse senetleri Çarşamba günü, küresel ekonomik yavaşlama olasılığı konusundaki kaygıların artmasının getirdiği durağanlıkla yoluna devam ediyor. Avrupalı Stoxx Avrupa 600 çoğunlukla yatay bir grafikte düz gitmekte. Asya’da, Hong Kong’un Hang Seng endeksi %0.56 kazanım gösterirken, Japonya’daki Nikkei 225 ise %0.23 oranında değer kaybetti.

ABD vadeli endeks kontratlarındaki performans pozitif bir spot piyasa açılışının sinyali olarak algılanabilir seviyede. Vadeli tarafta Dow 30 %0.2 prim ve S&P 500 ise %0.3 oranında artışta. Yatırımcılar bu sabah Avrupa Merkez Bankası’nda bir toplantı izleyecek. ECB Başkanı Mario Draghi’nin küresel merkez bankalarından gelen son sıkıntılara uyması bekleniyor. Federal Reserve (FED) geçen hafta faiz oranlarını değiştirmemişti.

Daha geniş olan konu ise piyasaların, merkez bankalarının U-sırasındaki (faiz oranlarındaki yükselişler) tersi ile dengeleri olması gerektiği ve bu U-sırasının daha zayıf bir ekonomi olmasının sebebi, tahvil getirilerini korumak olarak görülmekte. Yumuşak ekonomik veriler ve tahvil getirisi eğrisinde bir tersine dönme (10 yıllık Hazine verimi üç aylıkların altına düşmesi), geçtiğimiz hafta sonlarında piyasaları sert bir şekilde düşürmüştü.

Tarihsel Verilerin Durgunluk Dönemi Akıllarda

Geçmiş Durağanlık Dönemleri Verileri Tekerrür EdebilirABD merkezli Gradient Investments’tan Mariann Montagne, “Herkes verim inversiyonundan bahsediyor, tarihe göre durgunluk zamanlarındaki duruştan bir buçuk yıl önce görülen performansı izliyoruz.” dedi. Montagne ancak bir buçuk yıl pazarlarda uzun bir süre olduğunu söyledi. “ABD ve Çin arasındaki başarılı ticaret görüşmeleri bu görüşü değiştirebilir. Anlaşmalar mükemmel olmak zorunda değildir. Her ne şekilde olursa olsun yardımcı olacak herhangi bir gelişme.” şeklinde görüşlerini paylaştı.

Bazı analistler, merkez bankalarından gelen destekleyici politikanın ekonomik büyümedeki daha geniş sorunları gizleyebileceğinden endişe ediyor. Cenevre’deki Natixis Yatırım Yöneticileri’nden Esty Dwek, “FED’in sorunu, pazarların büyüme görünümünde bir şeyin yanlış olup olmadığını sorgulamaya başlamasına neden oldu. Bir noktada pazar tekrar kazanca odaklanmaya başlayacak. Piyasaları desteklemeye yardımcı olmak için kazanç elde edilmesi gerekecek.” dedi.

Brexit Çalkantısı Devam Ediyor

İngiltere'nin Bloktan Ayrılık Süreci Gündemi Meşgul EdiyorDüzensiz bir Brexit ile ilgili endişeler Avrupa’da oyalandı, ancak piyasa belirsizliğin çoğunlukla şu an için piyasalara satıldığı konusunda hemfikir. İngiltere Başbakanı Theresa May, Muhafazakar Partisinin Parlamento’da iki kez mağlup edildikten sonra değişmeyen bir geri çekilme anlaşmasını desteklemesi için göz korkutucu bir görevle karşı karşıya kalıyor.

İngiltere’deki milletvekilleri sürecin kontrolünü ele geçirmek için oy kullanmış ve kilitlenmeyi kırmak için bir dizi önlemi oylamaya karar verdi. İngiltere’nin FTSE 100 hisse senedi endeksi %0.43 değer kaybederken İngiliz Sterlini, ABD dolarına karşı %0.02 yükseldi ve 1.3206 seviyesinde.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Borsa kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum