Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Dünya Bankası’ndan Yemen’e Milyon Dolarlık Destek

Dünya Bankası, ekonomik sorun ve savaşla mücadele eden Yemen’e 150 milyon dolar mali yardım sağlayacağını açıkladı. Detaylar haberde;
Dünya Bankası’ndan Yemen’e Milyon Dolarlık Destek
HABER GİRİŞ

Dünya Bankası, Yemen’e temel sağlık, beslenme, su ve sanitasyon projelerinin desteklenmesi amacıyla 150 milyon dolar mali destek sağlanacağını bildirdi. Söz konusu finansmanın Birleşmiş Milletler (BM) kurumları ve Yemen’in yerel yetkilileriyle birlikte çalışan Dünya Bankasının Yemen Acil İnsan Sermayesi Projesi (YEHCP) kapsamında değerlendirileceği açıklandı.

Dünya Bankası tarafından yapılan açıklamada, Yemen’e sağlanan finansman kritik bir destek olarak nitelendirildi. Ayrıca bu finansal yardımın devam etmesinin planlandığına işaret edildi.

Anadolu Ajansı (AA) haberinde iç savaş ve krizin sürdüğü Yemen’deki İran destekli Husiler’in, Eylül 2014’ten bu yana başkent Sana ve bazı bölgelerin denetimini elinde bulundurduğunu hatırlattı.

Suudi Arabistan, 8 Yıldır Yemen’e Destek Veriyor

Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyon güçleriyse Mart 2015’ten itibaren Husiler’e karşı Yemen hükümetine destek veriyor.

BM Mülteciler Yüksek Komiserliği raporlarına göre iç savaş sebebiyle Yemen halkının yüzde 73’ü (yaklaşık 23,4 milyon) insani yardıma muhtaç hale geldi. Ayrıca Yemen’deki 4,3 milyon kişi ise yerinden edildi.

GCM Yatırım Banner

Yemen’de devam edilen çatışmalar sebebiyle 13 binden fazlası sivil olmak üzere 377 bin kişi hayatını kaybetti.

KAYNAK: AA

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.