Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Dünya Bankası’ndan Ukrayna’ya Yardım Paketi Hazırlığı

Dünya Bankası Ukrayna'ya 1,5 milyar dolarlık yardım paketi hazırladığını açıkladı. İşte detaylar;
Dünya Bankası’ndan Ukrayna’ya Yardım Paketi Hazırlığı
Son Güncelleme: 
Yorum

Rusya’nın Ukrayna işgalinde 50. güne yaklaşılırken henüz suların durulmasına yönelik bir gelişme bulunmuyor. Rusya’ya birçok ülkeden yaptırım kararları açıklanırken, şirketler ülkeden çıkarak tepki gösteriyor. Ukrayna’ya ise yardım gelmeye devam ediyor.

Dünya Bankası Başkanı David Malpass bugün yaptığı açıklamada, Ukrayna’ya yardım paketi hazırlığı içinde olduklarını söyledi. Malpass, Dünya Bankası’nın savaştan zarar gören Ukrayna için kalkınma kredi kuruluşunun en yoksul ülkeler için sağladığı fondan 1 milyar dolarlık bir ödeme de dahil olmak üzere 1,5 milyar dolarlık yeni bir destek paketi hazırladığını açıkladı.

Varşova’da konuşan Malpass, paketin Pazartesi günü Uluslararası Kalkınma Birliği’nin 1 milyar dolarlık yardımının yanı sıra komşu Moldova’ya 100 milyon dolarlık bir ödemenin onaylanmasıyla mümkün olduğunu söyledi.

Gelecek hafta yapılacak olan Dünya Bankası ve Uluslararası Para Fonu (IMF) Bahar Toplantıları öncesinde yaptığı açıklamalarda Malpass, bankanın desteğinin Ukrayna’ya hastane çalışanları için maaş ödemeleri, emekli maaşları ve sosyal programlar da dahil olmak üzere kritik hizmetleri sağlamasına yardımcı olacağını belirtti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu