Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Dünya Bankası: Türkiye’deki Mali Düzenlemeler Umut Verici

Lopez, Türkiye’deki mali düzenlemelerin umut verici olduğunu belirtti ve ekonomideki zorluklara işaret etti. İşte detaylar;
Dünya Bankası: Türkiye’deki Mali Düzenlemeler Umut Verici
Yorum

Geçtiğimiz günlerde Türkiye’ye sağlanan finansmanın artırılacağını açıklayan Dünya Bankası Türkiye Direktörü Humberto Lopez, Reuters’e verdiği demeçte, Türkiye’de ekonomi politikalarının doğru yönde olduğunu söyledi ve “Daha yapılacak çok şey var.” dedi.

Lopez, para politikasındaki sıkılaştırmanın, makro ihtiyati önlemlerin kaldırılmasının ve mali yapıdaki düzenlemeler için “umut verici” dedi. Dünya Bankası tarafından 3 yılda sağlanacak 18 milyar dolarlık finansmanın 6 milyar dolarını kamuya, 12 milyar dolarını özel sektöre ayıracaklarını belirtti.

Kamu için ayrılan 6 milyar dolarlık finansman çerçevesinde Eximbank’a verilen garantinin artırılması için gayret gösterdiklerini açıkladı.

“Türkiye için En Büyük Zorluk”

Lopez, Türkiye ekonomisindeki en büyük zorlukların politikaların uyumu ve uzun vadede verimlik olduğunun altını çizdi.

Türkiye’yi yasağa boğan deprem felaketine işaret eden direktör, bugüne kadar 3 milyar dolara yakın destek sağladıklarını ve bunun devam edeceğini duyurdu.

Fas  ve Libya’daki felaketlere değinen Lopez, bu bölgelere nasıl yardım edileceği konusunda istişare ettiklerini ve Türkiye’nin tecrübelerinden yararlandıklarını bildirdi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu