Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Dünya Bankası Türkiye için Afet Finansmanını Onayladı!

Dünya Bankası, afet ve imar projeleri kapsamında Türkiye’ye milyon dolarlık finansman sağladığını duyurdu. Detaylar haberde;
Dünya Bankası Türkiye için Afet Finansmanını Onayladı!
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME

Dünya Bankası, Türkiye’ye afetlerden etkilenen şehirlerde kullanılması için 449,25 milyon dolarlık kredi verdiğini açıkladı. Kredinin, 2020-2021 yılları arasında deprem, sel ve orman yangınlarından zarar gören illerin altyapı inşasında kullanılacağı belirtildi.

Türkiye Deprem, Sel ve Orman Yangını Acil Durum Yeniden İnşa Projesi (TEFWER), afetlerde hasar gören belediyenin altyapı tesislerinin onarımını, yeniden inşasını ve yapısal güçlendirmesini sağlayacak.

TEFWER, afetlere karşı hazırlık ile iklim uyumunu arttırmaya yönelik önlemlerin alınması yönündeki uygulamaları destekleyecek.

Proje ile 17 Milyondan Fazla İnsana Ulaşılacak

Dünya Bankası Türkiye Ülke Direktörü Auguste Kouame, Türkiye’nin jeofiziksel ve iklim değişikliğinden kaynaklanan riskler karşısında alacağı önlemleri desteklemekte kararlı olduklarını söyledi.

Auguste Kouame, iyileştirilen belediye yapılarından 8 milyondan fazla insanın doğrudan faydalanacağını belirtti.

GCM Yatırım Banner

Afet ve acil durum müdahale kapasitesinden ise 17 milyondan fazla insanın yararlanacağını ekledi.

Dünya Bankası’nın projesiyle; belediyelerin mekansal ve yatırım planlarına yeşil, kapsayıcı ve dayanıklı önlemler sağlanacak. Bu destek, afet ve iklim dayanıklılığı için kurumsal güçlendirmeye katkıda bulunacak.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.