Paylaşım

Dünya 600 Milyon Yıl Önce Nasıldı? İşte Günümüze Kadar Yaşanan Değişimler

 

Yaşadığımız gezegenin geçmişinin milyonlarca yıl öncesine dayandığı bilim dünyası tarafından dile getirilmektedir. Henüz canlı yaşamının olmadığı yıllarda Dünya, bugün bildiğimizden çok daha farklı bir atmosfere sahipti. Milyonlarca yıla tanıklık etmiş bu gezegen, geçirdiği yıllar süresince kendi evrimini gerçekleştirmiştir.

Görüntülerde Dünyanın 600 milyon yıl öncesinden günümüze kadar geçirdiği değişimlere fotoğraflar sayesinde bilgi sahibi olabiliyoruz. Milyonlarca yıl önceki görüntülerine baktığımızda, gezegenin çok büyük bir bölümünün sularla kaplı olduğu görülüyor. Bu görüntülerde Dünyanın eski çağlardaki yapısının, günümüz Dünyası ile alakası olmadığını rahatlıkla söyleyebiliriz.

Zaman içerisinde sular çekilerek günümüzdeki kıtaların netleştiği görülüyor. Tabi bu değişimin günümüze kadar gerçekleşmesi, 600 milyon yıl gibi çok uzun bir zamanı buluyor. Milyonlarca yıllık süreç içerisinde bu değişimi yaşayan Dünyamızı, önümüzdeki uzun yıllarda nasıl bir değişimin beklediği ise bilim dünyası tarafından merak konusu olmakta.

Paratic Piyasalar

Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Bunu okuyan bunları da okur