Yatırım yapmaya başla!

Titanyumun Ducati ile Uyumu “Diavel Titanium”

Titanyumun Ducati ile Uyumu “Diavel Titanium”

Süper otomobiller, arazi taşıtları, scooterlar, yarış arabaları, motorsikletler vb… herkesin zevkine hitap eden bir araç çeşidi vardır, değil mi? Örneğin; bazıları dağ bayır gezmekten hoşlandıkları için güçlü jeepler satın alırken, bazıları da şehir merkezlerinde rahatlıkla kullanabilecekleri küçük otomobillerden yana seçimlerini yaparlar. Tabii ki bazıları da hem hız yapabilecekleri hem de her yerde rahatlıkla seyahat edebilecekleri iki tekerlekli araçlardan hayatları boyunca vazgeçemezler, değil mi? Eğer bir motor sevdalısıysanız, ne demek istediğimizi hemen anlamışsınızdır, diye düşünüyorum.

Nitekim otomobil kullananlar jeep gibi başka çeşit araçları da rahatlıkla kullanabilirken, özgürlüklerine düşkün motorcular iki tekerleklerinin dışındaki araçları pek de hoşnut olmayarak kullanırlar. Biz de bugün, işte böyle bir tutkuya sahip özgür ruhlu motor severler için oldukça ilgi çekici bir yazı hazırladık. Birazdan sizlerin bilgisine sunacağımız yazıda, Ducati’nin oldukça ayrıcalıklı olarak üretilmiş Diavel Titanium motosikleti bulunuyor. Motor sevdaları marka ve modeli duyduklarında az sonra nasıl bir canavardan bahsedeceğimizi az çok anlamışlardır. Daha önce duymamışlar için küçük bir hatırlatma yapacak olursak. Türkiye’deki bir internet sitesinde bu motorun sadece egzoz kiti 13.500 TL civarlarında.

Dünyaca ünlü İtalyan Ducati firması, pahalı malzeme geleneğini bu motoruyla bir kez daha sürdürüyor. Yani bu motora yapacağınız senelik masraf, neredeyse şehir içi işinizi görecek bir motor fiyatında. Tabi ki Ducati’den alınan sürüş keyfi ve performans deneyimini ayrı bir kenara koymak lazım. Zira, onun motor dünyasındaki yeri oldukça özel. İsterseniz, sözü daha fazla uzatmadan bir an önce bu yol canavarının özelliklerini incelemeye başlayalım.

İşte karşınızda motor markalarının zirvesi!

Ducati Diavel Titanium

32.000 Dolar

Ducati Diavel Titaniumİtalyan motosiklet üreticisi Ducati tarafından üretilmiş olan Ducati Diavel Titanium isimli motosiklet, EICMA (Esposizione Mondiale Del Motociclismo) etkinliğinde ilk kez seyirci karşısına çıkartılmış göz alıcı bir tasarımdır. Yurtdışı fiyatı 32.000 dolar olarak açıklandı, ülkemizde ise henüz kaç TL’den satış yapılacağı netlik kazanmadı. Bu inanılmaz motorun sahip olduğu üstün niteliklerden başka bir diğer dikkat çekici özelliği sınırlı üretimle imal edilecek olmasıdır. Yani yalnızca 500 ayrıcalıklı kişinin sahip olabileceği bu motor, daha şimdiden nadirliği ile de motor sevdalılarının en gözde araçlarından biri olmuş durumda.

Ducati Diavel TitaniumDucati Diavel Titanium’un yapım malzemelerinde isminden de anlaşılacağı gibi, ağırlıklı olarak titanyum ve karbon fiber materyaller kullanılmıştır. Bunun sonucunda da araç inanılmaz bir ağırlığa sahip olmuş ve sadece 205 kilogram gelmektedir. Yani oldukça hafif tasarlanan bu motosiklet, sahip olduğu motor gücü ile de birleştiğinde, karşımıza tam anlamıyla bir yol canavarı çıkmaktadır. 162 beygir gücü üreten Ducati Diavel Titanium’un 17 litrelik hacmi olan bir yakıt deposu bulunmaktadır. Ayrıca camları, çamurlukları, mili dişli kapağı ve radyatör kapaklarında da kullanılmış olan titanyum ile karbon fiber materyallerle, araç hiç şüphesiz olağanüstü bir görüntüye sahip olmuştur.

Ducati Diavel TitaniumTüm bu özelliklerine ek olarak Ducati Diavel Titanium’un 2 adet LCD ekranı bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi motosikletin gidon basamağında bulunup, gerekli olan bilgileri gösteren bir ekran olarak işlev görmektedir. Diğeri ise; motosikletin yakıt deposuna entegre edilmiş bir ekran olup, bu ekranda da seçilmiş sürüş modu, vites bilgisi, DTC seviyesi, toplam ve günlük kilometre gibi bilgiler bulunmaktadır. Ayrıca bu tasarım harikası araçlarda parlak, verimli ve şık aydınlatma için tam donanımlı LED teknolojisi kullanılmıştır. Bununla birlikte hem fren lambaları hem de yön göstergeleri olarak işlev göstermeleri için, motorun arka tarafında bulunan koltuğun altındaki panelde iki dikey LED şeridi incelikle kullanılmıştır.

İşte böyle ayrıcalıklı niteliklere sahip olarak üretilen bu göz alıcı motosikletin fiyatı da değerine yakışır biçimde 32.000 dolar olarak belirtilmiş. Yalnızca 500 adet üretilecek olan Ducati Diavel Titanium için bu fiyat hiç de fazla değil, diye düşünüyorum.

Peki hem birçok harika özelliği bulunan hem de muazzam bir dış tasarıma sahip olan bu motosiklet hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Yollarda rüzgarlarla adeta dans edecek olan Ducati Diavel Titanium sizce de kusursuz bir motor değil mi?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sektörel kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum