Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Dubai Metaverse Stratejisi için Binlerce Şirketi Destekleyecek

Dubai yakın gelecekte metaverse üzerine yapılan yatırımlar ile adından söz ettirmeye hazırlanıyor.
Dubai Metaverse Stratejisi için Binlerce Şirketi Destekleyecek
HABER GİRİŞ

Kripto para ekosistemi son dönemde metaverse odaklı girişimlerin büyümesine tanık oluyor. Dubai ise ekosistemin merkezi haline gelebilir.

Dubai liderleri, Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki (BAE) en kalabalık şehrin, dünyanın en büyük 10 metaverse ekonomisinden biri olmasını hedefliyor.

Ülkenin resmi haber ajansında yer alan bilgilere göre, Dubai Metaverse Stratejisi kapsamında, şehre 1000’den fazla blockchain ve metaverse şirketin çekilmesinin yanı sıra 2030 yılına kadar 40.000’den fazla sanal işin desteklenmesi planlanıyor.

Dubai, Metaverse’in Merkezi Olmayı Hedefliyor

Duyuruda Dubai ekonomisinin büyüyeceği ve BAE hükümetinin blockchain şirketlerinin sayısını mevcut sayının beş katına çıkarılma hedefinin sürdürüleceği bildirildi.

BAE devlet bakanı Omar bin Sultan Al Olama’ya göre, metaverse’in yenilikçi çözümler sağlama insanların hayatlarını olumlu yönde etkileme ve şehri yeni ekonomik fırsatlar sunan dünya çapındaki en akıllı merkezlerden birine dönüştürme çabalarını yönlendirmesi bekleniyor.

Manşet Haberleri
Sponsorlu | 2023/3Ç Kar/Zarar %24.02/75.98%
Bitcoin Günü Nasıl Kapatır?

Bölgede halihazırda metaverse üzerinde 6.700 iş gücü olduğu ve ülke ekonomisine 500 milyon dolarlık katkı sağlandığı belirtildi. VR ve AR teknolojisinin 2030 yılına kadar BAE ekonomisine 4 milyar dolar katkı sağlaması bekleniyor.

Metaverse yatırımları ile öne çıkan pek çok dünya devi mevcut. Samsung, Nike, Adidas gibi şirketler bu amaca yönelik yatırımlar yapmıştı. Sosyal medya devi Facebook ise çatı şirketin adını Meta olarak değiştirmiş ve bu alana odaklanacağını açıklamıştı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2023/3Ç Kar/Zarar %24.02/75.98%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle finansal başarıya giden yolda lider adımı atın.