Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Dubai’nin Etkileyici Güzellikteki Yüzen Villaları: “Floating Seahorse Villas”

Yüzen villalar her geçen gün daha fazla ilgi görüyor. Dubai'de inşa edilen Floating Seahorse isimli villalar 12 milyon dolara ulaşan fiyatlara alıcı buluyor.
Dubai’nin Etkileyici Güzellikteki Yüzen Villaları: “Floating Seahorse Villas”
Son Güncelleme: 
Yorum

Günümüzden yaklaşık 15 ila 20 yıl önce kurak bir çölden ibaret olan Arap Emirlikleri şehri Dubai, 2000’li yıllara giriş yapmamızla birlikte durdurulamayacak şekilde gelişmeye başladı. Şimdilerde dünyanın göz bebeklerinden biri haline gelen Dubai, daha da gösterişli bir yer olmaya devam ediyor. Yapılan yatırımlarla oluşturulan Aladdin City gibi projeler sayesinde 20 yıl içerisinde inanılmaz bir hızda büyüyen Dubai, artık kurak bir çöl olmaktan çıkıp lüks ve zenginliğin merkezi olmuş durumda.

Genellikle, geri kalmış ve medeniyetten uzak bir toplum olarak varsayılan Araplar bu tabuyu Dubai’de ve Abu Dabi’de gerçekleştirmiş oldukları olağanüstü projelerle yıkmayı başarıyorlar. Dubai’nin 2016’ya özel turistik girişimleri gerçekleşmeye ve bizleri şaşırtmaya başlamışken, projelere doymak bilmeyen Birleşik Arap Emirlikleri başka bir lüks yapı daha oluşturmayı başardı. Gösterişe olan düşkünlükleriyle bilinen Arap Emirlikleri, Floating Seahorse Villas (Yüzen Denizatı Villaları) adındaki etkileyici yapılarla Dubai’nin gelişmiş bir turizm şehri olmasının yanı sıra etkileyici bir yatırım kenti olduğunu da gözler önüne seriyor.

İşte karşınızda Dubai’nin Floating Seahorse Villas adındaki gösterişli projesi!

Floating Seahorse Villalarının İnanılmaz Tasarımı

Floating Seahorse Villalarının İnanılmaz TasarımıOcak ayında henüz taslak halinde karşımıza gelen Floating Seahorse villalarının nihayet yapımına başlandı. İçerisinde tamı tamına 131 yüzen villanın yer alacağı bu tasarım, zaten 2016 yılında tamamlanması beklenen inanılmaz Dubai projeleri arasında yer alıyordu. Şimdilerde ise taslak halindeki bu güzellik şekillenmeye başlandı. Tasarım firması Avustralyalı Kleindienst Group’un 5000 saatte proje haline getirdiği bu yapının, inşası ve tasarımı yaklaşık olarak 13 bin saat sürecek. 200’ün üzerinde tasarımcının, mühendis ve mimarın görev aldığı bu proje, 25 ülkeden gelen insanların çalışmasıyla ortaya çıkacak. Geçtiğimiz aylarda 131 adet bulunan bu villalardan tam 60 tanesi satıldı.

Büyüleyici Olanaklarıyla Yüzen Dubai Villaları

Büyüleyici Olanaklarıyla Yüzen Dubai VillalarıHenüz tamamlanmadan yarısına yakını satılan bu evlerde lüks bir oturma odası, jakuzi, mini bar, geniş bir duş alanı ve tam donanımlı bir mutfak yer alacak. Daha öncelerde de tasarlanan Dubai adalarındaki yüzen lüks villa projesi gibi farklı bir yapıdan çok daha büyük bir proje olan Floating Seahorse Villas, suların altında bulunan bölümleriyle aklınızı başınızdan alacak. Sualtı bölümlerine konumlandırılan yatak odası ve banyo eşsiz bir sualtı manzarasını gözler önüne sererken, 153 metrekarelik bahçesi ise suların üstündeki güzellikleri sahipleriyle buluşturacak. Arap Körfezi’ne yerleştirilen bu yapıların bulundukları bölgelere yapay bir resif oluşturulacak.

Yüzen Denizatı Vilları’nın Değeri Ne Kadar?

Yüzen Denizatı Vilları'nın Değeri Ne Kadar?Suların ve deniz yaşamının büyüleyici güzelliğine her açıdan şahitlik edebilmenize olanak sunan bu yapılar, eşsiz bir hayata “merhaba” demenizi sağlayacak. Dubai’nin sahip olduğu doğal ve yapay güzelliklerin her birine kolayca ulaşabileceğiniz bir konum üzerine yerleştirilmiş bu güzelliklerin 41 tanesi Ekim ayında tamamıyla hazır olacak. Olağanüstü bir yapıyla karşımıza gelen Floating Seahorse villalarının her biri, 2.8 milyon dolara satılacak olsa da içlerinde yer alan bazı özel yapıların değeri 12 milyon doları bulacak.

Masallardan fırlamış bir yatak odasında deniz canlıları ile yatıp kalkacağınız, devasa bahçesinde Dubai’nin ve Basra Körfezi’nin eşsiz manzarasıyla huzurlu bir güne “merhaba” diyeceğiniz Floating Seahorse Villas, sonunda tamamlanıyor. Halihazırda taslak halinde satışa sunulmaya başlanan ve yarısına yakınının satışı gerçekleşen bu olağanüstü villalarda rüya gibi bir hayat yaşamak istemez miydiniz?

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu