Yatırım yapmaya başla!

DSÖ, Messenger’daki Sohbet Botu ile COVID-19’a Dair Doğru Bilgiyi Aktaracak

Dünya Sağlık Örgütü ile Facebook arasında yapılan iş birliği ile Messenger üzerinden hizmet verecek sohbet botu hazırlandı.
DSÖ, Messenger’daki Sohbet Botu ile COVID-19’a Dair Doğru Bilgiyi Aktaracak

Dünya genelinde hızla yayılan Corona virüsü, her geçen gün daha fazla insanın hayatını kaybetmesine neden oluyor. Çin’de ortaya çıkan ve neredeyse her ülkede etkisini gösteren virüs nedeniyle hayatını kaybeden insan sayısı 127 bin rakamını geçmiş durumda. Hastalık nedeniyle enfekte olan insan sayısının ise 2 milyon rakamını geçtiği belirtiliyor. Bu süreçte şüphesiz başta sosyal medya olmak üzere çeşitli dijital mecralardan asılsız bilgi paylaşımları yapılmakta.

Facebook, Twitter, Instagram, YouTube gibi başlıca servisler, bu durumun önüne geçmek adına sürekli yeni önlemler alıyor. Uzmanlar Corona virüsü ile ilgili resmi kurumlar tarafından yapılan açıklamalara önem verilmesi gerektiğinin altını çiziyor. Bu kurumların başında ise Dünya Sağlık Örgütü geliyor. Kurum insanlara doğru bilgi akışı sağlanması adına her yolu deniyor.

Daha önce dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması WhatsApp üzerinden sohbet botu oluşturulmuştu. Burada COVID-19’a dair sorular soran kişiler otomatik yanıtlar alıyor ve en doğru bilgiye ulaşıyor. Artık bu hizmet Facebook’un bir diğer mesajlaşma platformu Messenger üzerinden de sağlanacak.

Messenger’a Sohbet Botu Geldi

Messenger’a Sohbet Botu Geldi

Corona virüsüne dair resmi ve onaylanmış bilgilerin alınacağı kurumların başında Dünya Sağlık Örgütü geliyor. Kurum artık Messenger üzerinden oluşturulmuş sohbet botu aracılığı ile insanlara bilgi akışı sağlayacak. Bununla beraber salgınla ilgili yeni gelişmelerin, resmi istatistik ve basın açıklamalarına da ulaşmak mümkün olacak. Geliştirilen sohbet botunun WhatsApp’ta olduğu gibi kullanıcılarla rakam ve emojiler ile iletişim kuracağı belirtildi. Kişiler sohbet ekranına bir sayı ya da emoji girdiğinde, ilgili bilgi bot tarafından ekrana aktarılacak.

WHO Health Alert on COVID-19 is now active on Messenger 👉 messenger.com/t/WHO

World Health Organization (WHO) paylaştı: 14 Nisan 2020 Salı

Facebook uzun zamandır milyonlarca kullanıcısına en doğru bilgiyi aktarmak adına resmi kurumlar ile iş birlikleri yapıyor. Bu kapsamda geçtiğimiz günlerde ülkemizdeki kullanıcılara da COVID-19 ile alakalı bilgi akışı sağlandığı duyurulmuştu. Sosyal medya devinden yapılan açıklamada, kullanıcılardan kendilerine salgınla ilgili bugüne kadar görülmemiş bir bilgi alma talebi olduğu belirtiliyor. İstatistikler salgından etkilenen ülkelerde Facebook kullanımında yüzde 50’den fazla artış olduğunu gösteriyor.

Messenger ayda 1.3 milyardan fazla aktif kullanıcı tarafından kullanılıyor. Dolayısıyla verilen bu hizmet oldukça önemli olacaktır. Kullanıcılar Dünya Sağlık Örgütü’nün resmi Facebook sayfası üzerinden özel Messenger botuna erişim sağlayabilir. DSÖ WhatsApp aracılığı ile bugüne kadar 12 milyonu aşkın kişiye bilgi desteği sağladı. Messenger ile beraber bu sayının çok daha yükseklere çıkmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum