Yatırım yapmaya başla!

DSÖ Aşı Olmaması Halinde COVID-19’un Geleceğine Dair Karamsar Açıklama Yaptı

Dünya Sağlık Örgütü yöneticisi Mike Ryan, Corona virüsünün geleceğine dair karamsar açıklamalarda bulundu.
DSÖ Aşı Olmaması Halinde COVID-19’un Geleceğine Dair Karamsar Açıklama Yaptı

Bilindiği üzere özellikle Mart ayından bu yana tüm dünya Corona virüsü ile mücadele ediyor. Çin’in Wuhan kentinde görülen virüs kısa sürede dünya geneline yayıldı. Özellikle ABD ve Avrupa ülkelerinde virüsün büyük hasar bıraktığını söyleyebiliriz. Gelen haberler halen binlerce insanın hayatını kaybettiğini gösteriyor. Bununla beraber virüse yakalanan kişi sayısı her geçen gün hızla artmaya devam ediyor.

Son rakamlara göre dünya genelinde virüse yakalanan insan sayısı 4.3 milyonu geçmiş durumda. Hayatını kaybeden insan sayısı ise 300 bine yaklaşmak üzere. Ülkemizde de etkisini gösteren virüsün kontrol altına alınması için önlemler alıyor ve çalışmalar sürdürülüyor.

Bilim insanları virüsün tam anlamıyla ortadan kaybolması için etkili bir aşı bulunmasının şart olduğunu belirtiyor. Bu kapsamda dünyanın dört bir yanında aşı çalışmaları sürdürülüyor. DSÖ’den bir yönetici ise aşının bulunmaması halinde Corona virüsünün uzun süre hayatımızda olacağını söyledi.

DSÖ’den Aşı Açıklaması

DSÖ’den Aşı Açıklaması

Dünya Sağlık Örgütü Acil Sağlık Durum İcra Direktörü Mike Ryan, COVID-19’un geleceğine dair önemli açıklamalarda bulundu. Ryan etkili bir aşının bulunamaması halinde salgınn 4 – 5 yıl sürebileceğini belirtiyor. Aşı bulunsa bile virüsün hemen ortadan yok olmayacağını söyleyen Ryan, uzun süre bu virüse karşı mücadele edeceğimizi söyledi.

Salgının tamamen ne zaman kaybolacağını şu an için bilemeyeceğini söyleyen yetkili, bulunacak olan aşının tüm dünyada etkin bir şekilde kullanılabilir hale gelmesi gerektiğinin altını çizdi.

DSÖ yöneticisi dünya nüfusunun sadece binde 10’unun virüse yakalandığını söyleyerek, halen bağışık durumda çok sayıda insan olduğuna dikkat çekti. ABD’de aşı üzerinde çalışmalar yapan Ulusal Alerji ve Enfeksiyon Hastalıkları Enstitüsü’nden Dr. Anthony Fauci, etkili bir aşının sonbahar aylarından önce bulunmasının mümkün olmadığını söyledi.

Uzmanlardan Karamsar Açıklamalar

Uzmanlardan Karamsar Açıklamalar

Bilim insanları etkili bir aşının bulunmasının yanı sıra bu aşının herkese uygulanabilecek şekilde üretilebilmesi gerektiğini belirtiyor. DSÖ yöneticisi Mike Ryan bu konuyla ilgili açıklamasında, “Bilim bir aşı yapabilir. Aşı üretildiğinde herkes aşıdan bir doz alabilmelidir” diye konuştu.

Aşının bulunması halinde herkese uygulanıp uygulanmayacağı şu an içi soru işareti olmakta. Yeterli sayıda üretim ve enjektörün geliştirilmesi gerekiyor. Bu da aşının çıkması halinde bile virüsten kurtulmamız için bir süre daha geçmesi gerektiğini gösteriyor.

Uzmanlar yaptığı açıklamada aşı olmadığı sürece insanların maske takmalarını ve sosyal mesafe kurallarına uymaları gerektiğinin altını çiziyor. Tüm bu açıklamalar gösteriyor ki etkili bir aşı bulunup uygulanana kadar dünya genelinde belirli önlemlere uyulmaya devam edecek.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Yaşam kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum