Yatırım yapmaya başla!

PSA’dan Gücünü Alan “DS Auto” X E – Tense Concept ile 2035’in Model Tipini Gösterdi!

PSA'nın güç ve lüks kavramı haline gelen DS, E - Tense çalışmaları üzerine gösterdiği yeni konseptini kısa bir teaser video ile gösterdi!
PSA’dan Gücünü Alan “DS Auto” X E – Tense Concept ile 2035’in Model Tipini Gösterdi!

Herşey, Fransız PSA Group‘un araçlarının lüks yüzünü farklı bir isim altında sunmak istemesiyle başladı. Yeni bir oluşum ve marka olan DS’in şimdiden başarı hikayelerini sıklıkla duyuyoruz. 2009 yılında Citroen’in ilk alt markası olarak startı verilmişti. Markanın lüks sunum ile birlikte güçlü motor seçenekleriyle de piyasa gösterimi yapılmıştı.

Aradan geçen 5 sene sonrasında DS, başlıbaşına PSA’nın yeni bir otomobil markası olmuştu. Araçlar üzerinden Citroen amblemleri de kaldırılarak kendi logosu eklendi. İlk kez ileriye yönelik düşünülen konsepti, EV alt yapısında. Aslında DS, bekleyen süreçlerde bizlere dünyanın aldığı otomobil şekillerinden de bahsedecek.

Gösterilen teaser videoda X E – Tense’nin hangi tarafa saldırı yapacağı anlaşılabiliyor.

Temel alınan nokta da Fransız üreticinin EV aracıyla yüksek performanslılar arasına model yapıcağı yansıtılmış. Modelin çıkışı, DS Virgin Racing ekibinin Formula E şampiyonası için E – Tense FE19 elektrikli yarış aracı.

EV çalışmalarını hızla yürüten üretici, oluşturduğu motor güçlerini yasal yol otomobillerinde de kullanacak.

DS, elektrikli modellerini E – Tense üzerinden gerçekleştirecek.

Olaya gerçekten hızlı girişler yapan marka, pillerle itiş gücünü sağlayacak yeni nesiller üzerinde ummalı çalışma örnekleri gösteriyor.

Ancak X E – Tense ile beraberinde melez bir motor mu yoksa dört tekerlek göbeğine takılacak EV üniteler mi olacak şu anda bilinmiyor.

Pekin Otomobil Fuarı’nda DS’in X E- Tense rüzgarı esecek.

Videoda Formula E ile birlikte yeni yapının çizgileri de belli edilmiş. Otomobil yorumcularına göre Pekin’e DS, iki farklı modelle gelebileceğinden bahsediyorlar. Ayrıca Fransız markanın özellikle bu fuarda geleceğinden söz edecek olması Çin pazarına yapılacak olan yatırımın büyüklüğü de vurgulanacak.

İlginizi Çekebilir :

Dünya üreticilerinin tek derdi olan Çin pazarı, akıl sır ermeyen bir büyüme yaşıyor. Otomotiv devlerinin ortaklık kurması, hatta Daimler gibi bir markanın en büyük hissedarının Çinli olması, bunu en iyi açıklayan olaylar arasındadır. PSA – DS, Uzakdoğuya Fransız kokularından yüklü miktar götüreceğe benziyor!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum