Yatırım yapmaya başla!

DS’in Amiral Gemisi 8’in Testleri Başladı!

Fransız DS'in amiral 8'i ilk kez test edilirken görüldü.
DS’in Amiral Gemisi 8’in Testleri Başladı!

PSA’nın lüks markası DS’in yaklaşık 2 yıldır E segmente yapacağı modeli 8’in çıkacak haberlerini yayınlıyoruz. Citroen’den bağımsız bir otomobil firması olan ve ilk olarak DS 7 ile SUV dünyasına açılan Fransız markanın sedan lüks aracının testlerinin başlatılmış olduğunu gördük.

Modelin asıl saldırı pazarı Çin olacak. Asya halkının henüz sedanlara karşı olan ilgisi bitmedi. Şöyle ki bazı firmalar gönderdikleri dört kapılı araçlarını onlar sevdiği gibi “Long” versiyonlar altında sunuyor. DS 8 doğuştan büyük bir sedan olacağından bu kısımda bir sıkıntı yaşanmayacak. İşte detaylar;

DS 8 yoğun kamuflaj altında gibi gözükse de karoser yapısı belirgin bırakılmış.

Bazı özel tasarımcılardan aldığımız görsellerle test prototipinin uyumlu olduğunu gördük. Yüz hatlarında DS 7’nin çok benzeri olacağını düşünmüştük. Baktığımızda rahatlıkla öyle olduğunu söyleyebiliriz.

Geniş ızgara yapısı ve farlarının aslında çok da aşırılık taşıdığını düşünmüyoruz. Gerçek dünyada nasıl gözükür bilemeyiz ancak DS’in tasarımsal olarak değişmeli fikrindeyiz.

Aydınlatmaların teknolojisi son sistemde olabilir ancak dış görünüm biraz eski kalmış olabilir. DS Automobiles, aracın hangi pazara yönelik yapıldığına dair açıklama yapmadı.

Avrupa’da test yaparken görülen 8’in Çin haricinde de satılacağını işarete ediyor.

DS 8, 508’in alt yapısında üretilecek.

DS 8, 508 L sürümünün de dahil olduğu Peugeot’un EMP2 platformunda dayandırılacak. İşte Çin’e özel versiyonlardan bahsetmişken buna 508 L’yi verebiliriz. DS 8 ile aynı 2.848 mm dingil açıklığına sahip olacak.

Buradan yapılacak hesaplamalarla DS’in amirali 4.9 metre civarlarında olacak. Böylelikle Avrupalı üreticilerin sattığı L modellerle aynı olacak. BMW’nin 3 Serisi Li, Audi A4 L, Jaguar XE L ve Mercedes C Class-L gibi.

Modelin 2020 yılında Avrupa yapılacak bir lansmanı sonrasında kısa süreler içerisinde Çin’de satılması bekleniyor. Aktarım organı seçeneklerinde benzin ve dizel motor haricinde plug-in hibrit ünite de DS 8’de göreve alacak. Fransız amiral hakkında detaylar geldikçe sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum