Yatırım yapmaya başla!

Dropbox Halka Arz Edildi! Borsadaki İlk Gününde Yüzde 35 Değer Kazandı

Halka arz sonrası işlem görmeye başlayan Dropbox hisseleri, ilk gününde % 35’in üzerinde primle kapanış yaptı. İşte detaylar;
Dropbox Halka Arz Edildi! Borsadaki İlk Gününde Yüzde 35 Değer Kazandı

Geçtiğimiz hafta halka arz detaylarını paylaşan Dropbox, IPO öncesinde Salesforse Ventures’dan 100 milyar dolar daha yatırım aldığını duyurmuştu. 16 ila 18 dolarlık fiyat aralığında 36 milyon hissesini halka açacağını belirten şirketin halka arzı merakla bekleniyordu.

2007 yılında kurulan Kaliforniya merkezli paylaşım ağı programının, borsaya açılışından 612 milyon dolar kazanacağı tahmin ediliyordu. Nihayet beklenen IPO işlemi gerçekleştirildi ve Dropbox borsada büyük bir başarı elde etti.

Snapchat’ten sonra en büyük halka arz olarak lanse edilen Dropbox’ın ilk gününde gösterdiği performans şirketi sevindirdi.

Dropbox Halka Arz EdildiZira bulut depolama şirketinin 21 dolardan halka arz edilen hisseleri, % 40’lık primle 29 dolardan işleme başladı. İlerleyen saatlerde 31.60 dolara kadar yükselen hisseler, Dropbox’ın % 50.5 prim yapmasını ve piyasa değerinin yaklaşık 12 milyar dolara ulaşmasını sağladı.

SEC’e yapılan başvuruya göre geçen yıl 1.1 milyar dolar elde eden ve Microsoft, Amazon, Apple, Google gibi devlerle yarışan şirket, borsadaki yükselişiyle tarihe geçti.

Dropbox Hisseleri 28.48 Dolarla Günü % 35'lik Primle Kapattı Ve hisse başına 28.48 dolarlık fiyat sonucunda Dropbox günü % 35’lik primle kapatmış oldu. Neticede; 18 ila 20 dolar arasındaki beklentileri aşarak borsaya giriş yapan DBX, Snapchat’ten sonraki en büyük halka arz olmasıyla da dikkat çekti.

Nitekim borsaya girdikten sonra silinmeyecek hikayeler yazan Snapchat’in 8 milyar dolarlık ilk piyasa değerini öğle saatlerinde ulaştığı 12 milyar dolarla aştı.

Dropbox Halka Arzı Snapchat'ten Sonra En Büyük İkinci IPO Oldu Ayrıca Dropbox’ın IPO’su, halka arzının ilk gününde 11 milyar dolara ulaşan Twitter’ın IPO’sunu da geride bıraktı. Uzun lafın kısası; Dropbox’ın IPO’su bu yılın en çok beklenen ilk halka arzı olarak yankı uyandırdı. Teknoloji sektörünün gözünü diktiği bir diğer halka arz ise Spotify’ınki olacak.

Geçtiğimiz günlerde paylaştığımız haberde, Spotify’ın halka arz için hazırlandığını ve popüler müzik servisinin SEC’e başvuru yaptığını paylaşmıştık. Bakalım, Nisan’ın ilk günlerinde halka arz edilmesi beklenen Spotify borsada neler yapacak?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Borsa kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum