Paratic İçerik Arama
Yatırım yapmaya başla!

“Dragtimes” Lamborghini Urus’u Resmi Rakamlardan Daha Hızlı Kullandı!“Dragtimes” Lamborghini Urus’u Resmi Rakamlardan Daha Hızlı Kullandı!

Evrenin en hızlı SUV’u olarak çıkartılan Urus, şaşırtmaya devam ediyor. Dragtimes ekibinin misafiri olan mavi bir Lambo Urus’un hız rakamları yeniden test edildi. Sanırız İtalyan SUV’un bu kadar hızlı olacağını kimse tahmin etmiyordu.

Hızlı 4×4’ü incelememizde, aktarım organının 4.0L V8 çift turbolu yapıda olduğunu söylemiştik. 650 ps gücün alındığı Urus, 850 nm torkun açığa çıkması sonucunda 3.6 saniyelik bir hızlanma rakamı veriyordu.

Birçok testte bu kanıtlanmıştı. Bentley’nin Bentayga, Rolls Royce’nin Cullinan modellerinin lüks anlayışı dışında Lamborghini SUV hız yapmakla görevlendirilmişti.

2.200 kg ağırlığındaki aracın şaşırtıcı şekilde 0-100 km/h’ye 2.93 saniyede çıktığını gördük. Yani şirketin verdiği 3.6 sn’den yaklaşık 0.7 saniyede daha iyi. Akla ilk gelen mavi Urus’un yazılımla veya daha güçlü parçalarla modifiye edilmesi!

Ancak, Dragtimes‘ın verdiği teknik bilgiler yukarıda verdiklerimizde aynı. AWD’li bir süper SUV’un bu kadar hızlı olması şaşılacak bir şeyken, üstüne bir de değerlerin daha aşağıya çekilmesi biraz anormal oldu.

Peki, şimdi Lamborghini’nin araç hızlanma değerini eksik verdiği sonucu mu çıkartacağız! Ya da İtalyan şirket bilerek rakamların böyle olduğuna bizi inandırdı!


Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın.

Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı

Bunu okuyan bunları da okur