Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Draghi: İtalya Rus Gazından Bağımsız Olmak için Çok Şey Yapıyor

İtalya Başbakanı Mario Draghi, Rusya-Ukrayna savaşının Rusya'nın yenilmez olmadığını gösterdiği belirterek, ABD görüşmelerine değindi.
Draghi: İtalya Rus Gazından Bağımsız Olmak için Çok Şey Yapıyor
Yorum

İtalya Başbakanı Mario Draghi, ABD’nin başkenti Washington’da resmi temaslarda bulundu. ABD Başkanı Joe Biden ile yaptığı görüşmenin iyi geçtiğini belirterek, Ukrayna savaşı hakkında konuştu.

Görüşmelerin ardından İtalyalı basın mensuplarına açıklama yapan Draghi, Biden ile görüşmesine yönelik olarak “Ukrayna’yı destekleme ve Moskova’ya baskı yapma konusunda mutabık olduğumuzu gördük. Bununla birlikte artık barışın nasıl inşa edilebileceğini de kendimize sorduk. Bu tabii Ukrayna’ya dayatılan değil, Ukrayna’nın istediği bir barış olmalı.” şeklinde konuştu.

Savaşın pek çok şeyi değiştirdiğini belirterek, “Başlangıçta Hz. Davud ve Golyat’ın mücadelesi gibi düşünülen bir savaştı. Esasen çaresiz görünen bir savunma var gibiydi, bugün ise bu durum, tamamen terse dönmüş durumda.” yorumunu yaptı.

Savaşın, sahada konvansiyonel silahlarıyla yenilmez bir güç gibi görünen şeyin yenilmez olmadığını gösterdiğini dile getirdi.

Ukrayna’da yaşanan savaşın bir an önce bitmesi gerektiğini belirten Draghi, tüm tarafların hatta ABD’nin bile masaya oturmak için çaba sarf etmesi gerektiğinin altını çizdi.

ABD Başkanı ile gıda krizi hakkında da konuştuklarını söyledi. Rusya’nın saldırısı nedeniyle Ukrayna limanlarının kapalı olmasına ve tahıl ihracatının yapılamıyor olmasına dikkat çekti.

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov’un limanların mayınlı olması sebebiyle blokaj altında olduğunu söylediğini aktardı. Enerji fiyatlarının sorun olduğunu belirten Draghi, “İtalya, Rus gazından bağımsız olmak için çok şey yapıyor.” ifadesini kullandı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu