Nefes Kesen Drag Yarışlarında Yaşanan En Korkunç Kazalar

Yarış severlerin gönlünde ayrı bir yere sahip Drag kapışmaları, özel müsabakalar düzenlenerek dünyanın farklı yerlerinde gerçekleştirilmektedir. Motorları ekstra güçlendirilmiş araçların pist üzerindeki kalkışlarını izlediğinizde içinizi heyecan kaplamaması mümkün değildir. Nefes kesen Drag yarışlarında yaşanmış kazaları izlediğinizde, bakmakta zorlandığınız anlar olabilir.

Dünyanın en pahalı hobileri arasında gösterilen Drag yarışlarına girmek istiyorsanız büyük meblağlarda paraları gözden çıkarmanız gerekiyor. Yüksek maliyetli araçlara sahip olabilirseniz içinizde zor tuttuğunuz hız tutkunuzu asfalt üzerinde doyasıya yaşayabilirsiniz.

Özellikle Drag yarışlarına meraklı olanlar otomobillerinin içindeki motorları inanılmaz boyutta güçlendirirler. Bu takviyeler o kadar yüksek boyutlara ulaşır ki araçlar kaputlarının altındaki canavara ayak uydurmakta zorlanabilirler. Bu durumda videoda da görüldüğü üzere istenmeyen kazalarla karşı karşıya kalınabiliyor.

İlginizi Çekebilir: Yeni Dodge Challenger GT AWD

Araçların daha kalkış yapmadan önce motorlarından çıkan ürkütücü sesler, yarış sonrasında yaşanacaklar adına adeta bir fragmanı andırıyor. Devasa güçlü motorların harekete geçmesiyle ivmelenen araçların, kaputunun altındaki canavarları zapt edemediği, yaşanan kazalarda açıkça görülüyor.

Arkadan itişli araçların, yüksek beygirli motorlarının etkisiyle kalkışları sırasında kaputlarının havaya kalktığı ekrana yansıyor. İvmelenmenin etkisiyle kaputu havalanan araçların dengeyi sağlaması git gide zorlaşıyor. Dengesi bozulan aracın yüksek hıza ulaşmasıyla beraber kaza yapması kaçınılmaz oluyor. Yaşanan kazalar öyle ürkütücü görünüyor ki aracın içinde olanlara zarar gelmesin diye dua etmeye başlıyorsunuz.

Tavsiye Ederiz: Dünyanın En Hızlı ve Kaslı Arabaları

Motorlarındaki inanılmaz gücün etkisiyle kalkış yapan bu canavarların durması için, kendi frenlerinin yetersiz kaldığı görülüyor. Araçlar durmak istediklerinde, arkalarındaki paraşütlerin açılması, sanki bir savaş uçağının piste iniş anının hafızalarda canlanmasını sağlıyor.

Drag yarışlarında tüyler ürpertici kazaların yaşanması yarış severlere geri adım attıracağa benzemiyor. İnsanlar, engel olmadıkları hız ve yarış tutkusu ile tüm risklere rağmen canavar motorlu araçlarla yarışmaya devam edecektir.

Paratic Piyasalar

Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı

Bunu okuyan bunları da okur