Yatırım yapmaya başla!

Drag Yarışında McLaren 600LT’nin Karşısına Volvo V50 Wagon Çıkıyor!Medeni cesaret örneklerinden birisini daha izledik. Drag yarışların çok fazla görmediğimiz ve rastladığımızda her zaman da şaşırdığımız bir kapışmayla beraberiz. Süper spor araçların en gözde temsilcilerinden McLaren’in 600LT modelinin karşısına yarışması için Volvo’nun V50 wagon modeli çıkartılıyor. Durum çok mantıksız gözükse de bizim gözümüzde ortamda kafa karıştırıcı mühendislik yatırıyor.

600 LT’yi hareket ettiren 3.8L’lik bir motor var ve 600 beygir güç üretiyor. Net ağırlığı 1.247 kg olan İngiliz, 2.8 saniye gibi etkileyici bir kalkış süresine sahip. V8’in gücünü daha fazla ileriye taşımak isterseniz de 328 km/h‘yi firma garanti ediyor. Bu kısma kadar her şey normal ve markadan beklenen motor ve hız değerleri sunuyor.

Şaşırılması gereken kısım elbette Volvo V50 ve aile otomobili sınıfına üye olan aracın üzerindeki geliştirmeler, alkışlanacak seviyede. V50, 1.6L ile 2.5L arasında değişen motor hacimlerine sahip bir gündelik otomobildir.

Kapasitesi en fazla 2.5L turbo motoruyla 7.6 saniyede kalkış yapmak. 230 beygir gücü birileri tarafından 550 ps’e yükseltilmiş. Forged motor iyileştirmesi mantığı bazen kulağa çok basit gelse de kesinlikle öyle değil.

Koyun postunun altına gizlenmiş bir kurt veya bu tiplerin genel tabiri olan Sleepercar  diyebileceğimiz V50’nin bir süper spor karşısına çıkacak kadar cesareti var. İçindeki gücü belli etmeyen şekillerde piste çıkan Volvo, McLaren ile ilk düellosunda beklenmedik bir performans gösterdi.

400 metreyi Volvo V50, 19.6 saniyede kapatırken, McLaren 600LT 17.2 saniyede bitirdi. Ekrana gelen son süratte ise 600LT, 265 km’ye çıkarken, Volvo 240 km’ye çıkabilmiş. İkinci drag yarışında BMW M3 daha iyi performans gösteriyor. Sonraki Volvo Vs. Porsche yarışında ise Alman marka 9FF ile epeyce bir fark atıyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı

Bunu okuyan bunları da okurSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum