Yatırım yapmaya başla!

Buldozerin 6 Milyon Dolarlık Araçları Ezip Geçtiği GörüntülerArkadaşlarınızla sohbet esnasında bu sekilde bir olayın hayalinin kurulması istense, yine düşünmesi zor olur. Filipinler Başkanı Rodrigo Duterte kaçakçılık ve ödenmeyen vergilere savaşı bırakmamış. Lüks araçları acımazsızca ezen ve hurdaya çıkartılması başkanın ilk icraatı değil. Yaklaşık 6 ay önce yine dozerle milyon dolarlık otomobillerin yok edilişini seyretmiştik.

2 yıldır bu tip suçlara karşı büyük bir savaş açılması sonucunda, videoda gördüğümüz gibi 68 adet birbirinden pahalı otomobilin hurdaya çıkarılmasına yol açıyor.

İlk karede Lamborghini Gallardo ve Porsche 911 modelleri göze çarpıyor. Sanırız en çokta Porsche modelleri ezilmiş. Bizzat izlemeye gelen Filipinler Başkanı Rodrigo Duterte, “Bunu yaptım çünkü dünyaya yatırım ve girişim için güvenilir bir yer olduğumuzu göstermek istiyorum. Bunun en iyi yolu da üretken olduğunuzu, ekonominizin ve işçi gücünüzün yeterli üretkenliğe sahip olduğunu göstermek.” dedi.

Kaçakçılığın ülkede kesinlikle kabul edilemeyecek bir şey olduğu güzel bir dille anlatılmış. Yapılan bu eylemlerden sonra bana göre ülkeye bu tip gayri resmi yollardan araç sokulması azalacak. Mantıklı düşündüğümüzde başkanın yaptığının geri dönüşü yok!

Anladığımız bir diğer şeyse, Duterte’nin görevde olduğu sürece ülkeye kaçak yollu otomobil girişi olmayacak, olursa da sonucunun neler olduğunu zaten birikte görmüş olduk!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı

Bunu okuyan bunları da okurSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum