Yatırım yapmaya başla!

Dorian Kasırgası Sigorta Sektörüne 25 Milyar Dolara Mal Olabilir

Pazartesi günü erken saatlerde Bahamalar’da etkili olan kasırga, UBS analistlerinin tahminlerine göre sigorta sektöründe 25 milyar dolara kadar kayba yol açacak.
Dorian Kasırgası Sigorta Sektörüne 25 Milyar Dolara Mal Olabilir

Kayıtlara geçmiş ikinci en güçlü Atlantik fırtınası olan Dorian Kasırgası ilerlemeye devam ederken yetkililer Florida, Güney Carolina ve Georgia’da bir milyondan fazla insanın tahliye edilmesini emretti.

ABD’yi diken üzerinde bıraka kasırga halihazırda sürerken yarattığı endişe ve kayıpların yanında, sona erdikten sonra bırakacağı izlerle gündeme geldi. Örneğin UBS analistleri, görüşlerini güncelleyerek 5 milyar dolar ila 40 milyar dolar aralığında daha geniş bir potansiyel sektör kaybına işaret etti.

UBS, temel senaryosunu da ödenebilir sermayenin risk altında olduğunu belirterek 15 milyar dolardan 25 milyar dolara çıkardı.

UBS Dorian Kasırgası Sigorta Sektörüne 25 Milyar Dolara Mal Olabilir Analistler 2019 yılı için yaklaşık 70 milyar dolarlık doğal afet kaybı tahmin ederken, bunun artık sermayeyi aşındırabileceğini ve fiyatları artırabileceğini bildirdi. Sigortacılar 2017 yılında kasırgalardan, depremlerden ve orman yangınlarından kaynaklanan 135 milyar doların üzerinde rekor faturalarla karşı karşıya kalmış ve 2018’de biraz rahatlama yaşamışlardı.

UBS, notunda dünyanın en büyük reasürans şirketlerinden biri olan Swiss Re’yi en az tercih edilen hisse senedi olarak belirterek Lancashire, Beazley ve SCOR’un fiyat yükselişinden en iyi şekilde yararlanmaya hazırlandıklarını öngördü.

UBS Dorian Kasırgası Sigorta Şirket EtkileyecekBu arada dün 5. seviyeye ulaştığı bildirilen Dorian Kasırgası için AccuWeather tahminlerini revize etti. AccuWeather’ın kurucusu ve CEO’su olan Dr. Joel N. Myers, kasırganın neden olacağı toplam zararın ve ekonomik kaybın 8 ila 10 milyar dolara ulaşacağını söyledi.

Bu maliyetlerin çoğunun iptal edilen tatiller, iptal edilen uçuşlar, otellerin gelir kaybı, yönlendirilen yolcu hatları ve fırtınaya hazırlık için yapılan harcamalar dahil seyahat ve turizm endüstrisi kayıpları olacağını dile getirdi.

Güneydoğu’da kıyı bölgelerine olası sel ve fırtına dalgalanmasının da bir faktör olacağı, narenciye mahsulü ve bitkisel zararların meydana gelebileceğini aktardı. Donald Trump ise Dorian için, “Üzerimize neyin geldiğini bilmiyoruz ancak tüm tedbirlerimizi aldık, hazırlıklıyız” ifadelerini kullandı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sektörel kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum