Yatırım yapmaya başla!

Donald Trump Sosyal Medyada TikTok Karşıtı Reklam ve Anket Paylaştı

ABD Başkanı Donald Trump, Facebook ve Instagram’da TikTok karşıtı bir reklam yayınladı.
Donald Trump Sosyal Medyada TikTok Karşıtı Reklam ve Anket Paylaştı

Sosyal medya günümüzde dünya gündeminde olan bitenin en yoğun bir şekilde tartışıldığı mecraların başında geliyor. ABD Başkanı Donald Trump sosyal medyayı en aktif kullananlardan birisi. Özellikle Twitter’da son derece aktif olan ABD Başkanı, verdiği demeçlerle dünya geneline dikkatleri üzerine toplamayı başarıyor. Son döneme Çin merkezli sosyal medya uygulaması TikTok yükselişi ile dikkat çekiyor.

Bytedance tarafından geliştirilen uygulama geçtiğimiz yıldan bu yana ABD tarafından çeşitli soruşturmalara ve incelemelere maruz alıyor. Geçtiğimiz günlerde Beyaz Saray’dan üst düzey bir yönetici TikTok, WeChat gibi ulusal güvenliği tehdit eden uygulamalara karşı adım atmaya hazırlandıklarını söylemişti.

Başkan Trump ise Facebook ve Instagram üzerinde TikTok karşıtı bir reklam paylaştı. Paylaşılan reklamın yanı sıra kullanıcılara TikTok’un yasaklanması hakkındaki fikirlerini içeren bir anket yayınlandı.

Trump’tan TikTok Karşıtı Reklam

Trump’tan TikTok Karşıtı Reklam

Yaptığı açıklamalarla ve aldığı kararlar ile dünya gündemine her zaman adından söz ettirmeyi başaran Başkan Trump, TikTok’a karşı bir reklam hazırladı ve sosyal medya platformlarında paylaştı. ‘TRUMP MAKE AMERICA GREAT AGAIN COMMITTEE’ tarafından verilen reklam Facebook ve Instagram üzerinden paylaşıldı. Reklamda kullanıcılara ‘TikTok sizi gözetliyor” başlığının olduğu bir görsel yer alıyor.

Paylaşılan reklamın açıklama bölümünde ise, “TikTok, telefonunuzun panosunda ne olduğunu izlerken suç üstü yakalandı. TikTok’u yasaklamak için şimdi bu dilekçeyi imzala.” ifadeleri yer alıyor. Dilekçeye tıklayan kullanıcılar ise TikTok’un ABD’de yasaklanmasını isteyip istemediklerini soran bir anket ile karşılaşıyor. Anket bölümünde kullanıcılardan bazı bölümlerin doldurulması isteniyor.

Bu bölümlerde ankete katılan kişilerin isimleri ve iletişim bilgileri talep ediliyor. Yapılan incelemede Trump’ın paylaştığı TikTok karşıtı reklamın 1 milyondan fazla görüntüleme aldığı görülüyor. Reklamın özellikle 18-24 yaş arası kullanıcı kitlesine gösterildiği belirtiliyor. Çinli sosyal medya uygulaması ABD tarafından Çin hükümetine casusluk yapmakla suçlanıyor. TikTok yetkilileri ise bu iddiaları reddediyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum