Paylaşım

Donald Trump’tan İlham Alan KFC’nin McDonald’s Göndermesi!


 

Geçtiğimiz gün bütün manşetlerde yer eden Donald Trump - Kim Jong-Un tartışması, KFC’ye ilham kaynağı oldu. Bakın, dev şirket McDonald’s’a nasıl sataştı?

Hepimizin bildiği gibi Kuzey Kore ile ABD arasındaki gerilim aylardır devam ediyor. Bu durumu gerek basından gerekse Donald Trump sağ olsun, sosyal medyadan rahatlıkla takip edebiliyoruz.

Zira tartışmalı ABD Başkanı, aldığı bütün kararları ve düşüncelerini Twitter hesabı aracılığıyla dakika dakika paylaşıyor. Geçtiğimiz gün de yine bomba gibi bir tweet atmış, Kim Jong-Un’a “benim nükleer düğmem seninkinden daha büyük” dediği paylaşımıyla çok konuşulmuştu.

Sonuçta; daha önce de küçük roket adam şeklindeki tweeti ile gündeme oturan Trump, Kim Jong-Un’un yeni yıl konuşmasındaki tehditlerine bu şekilde cevap vermişti.

 Trump ile Kim Jong-Un Arasındaki gerginlik Devam EdiyorÇünkü Kuzey Kore lideri konuşmasında “Bütün ABD, nükleer silahlarımızın menzili içinde ve bir nükleer düğme her zaman masamda duruyor, bu bir tehdit değil, gerçek” şeklindeki sözleriyle ABD’ye karşı tutumunun değişmediğini göstermişti.

Sonrasında Trump; “benim de nükleer düğmem var ama onunkinden çok daha büyük ve güçlü, ayrıca benim düğmem çalışıyor” yanıtıyla büyük yankı uyandırmıştı.

KFC Donald Trump'ın Tweetinden İlham AldıTüm dünyadaki sosyal medya kullanıcıları Trump – Kim Jong-Un tartışması hakkında yorum yapmış, kimileri ülkeleri böyle insanların yönetmesini sert sözlerle eleştirirken, kimileri de “benim düğmem daha büyük” atışmasıyla ilgili komik paylaşımlarda bulunmuştu.

Bu noktada KFC, Trump’ın yorumunu trolleyenler arasına katılarak McDonald’s’a yaptığı göndermeyle odak noktası haline geldi.

“McDonald’s lideri Ronald, masasında hamburger olduğunu söyledi. Birisi lütfen onu o koca ayakkabılı ve kırmızı burunlu rejiminden haberdar etsin. Benim de masamda bir hamburger var ama benimki onunkinden daha büyük ve daha güçlü. Ayrıca benimkinin özel sosu var.”

Uzun lafın kısası; KFC’nin Trump’tan ilham alarak yaptığı bu mizahi paylaşımı kısa süre içinde binlerce retweet ve beğeni aldı. McDonald’s ise KFC’nin gönderisine henüz bir yanıt vermedi.

Paratic Piyasalar


Yorumları Görmek İçin Tıklayın