Yatırım yapmaya başla!

Donald Trump’ın Sahip Olduğu En Pahalı Ulaşım Araçları

Donald Trump’ın Sahip Olduğu En Pahalı Ulaşım Araçları

Halihazırda varlık içerisinde yüzen Donald Trump, geçtiğimiz günlerde çok daha yüksek bir statüye ulaştı. Clinton’un elinden son dakika golüyle ABD Başkanlığı’nı alan Trump, şu anda ulaşabileceği en üst mertebede. Dünyanın ve Amerika’nın çeşitli bölgelerine yatırımlar yapıp, gayrimenkuller geliştirerek 4.5 milyar dolarlık akıl almaz bir servete sahip oldu. Elbette ki bu başarılı yatırımlarının birçoğunun “baba kredisi” ile de gerçekleşmiş olma ihtimali var. Fakat yine de Donald Trump, bir milyonu, on milyona çevirecek potansiyele sahip gibi görünüyor.

Para kazanma konusundaki başarısını dünyaya kanıtlayan Trump, elbette ki ultra lüks yaşam tarzını da gözler önüne sermekten kaçınmıyor. Donald Trump’ın sahip olduğu olağanüstü evler bir yandan benzersiz konum ve olanaklarıyla bizleri şaşırtmayı başarırken, bir yandan da lüks ve pahanın kelime anlamını tamamıyla yansıtıyorlar. Şimdi ise ABD’nin 45. Devlet Başkanı’nın lükse olan bağımlılığına, sahip olduğu pahalı araçlar ile tanıklık edeceğiz.

İşte 100 bin ila 100 milyon dolar arasında değişiklik gösteren fiyat etiketleriyle, Donald Trump’ın sahip olduğu en pahalı ulaşım araçları sizlerle:

8 Tesla Roadster

110 Bin Dolar

Tesla Roadster191 cm boyu ve capslere konu olan meşhur saçlarıyla Trump’ın üstü açık bir otomobil kullanması biraz da olsa kulağa komik gelebilir. Ancak çeşitli kaynaklara göre; ABD’nin çiçeği burnunda başkanı Donald Trump, bir Tesla Roadster modeline sahip. Küresel ısınmaya inanmayan Trump’ın, tamamıyla elektrikli dünyanın ilk seri üretim otomobiline sahip olması içimizi bir nebze de olsa ferahlatabilir. Dünyanın ilk elektrikli SUV aracı Model X gibi çevre dostu bir mühendislik harikasına da imzasını atan Tesla’nın Roadster modeli, 288 beygir gücü ve 310 Nm tork üretebiliyor. ABD’nin otomotiv piyasasında 110.000 dolara satılan Tesla Roadster modeli, yeni devlet başkanını da kendisine hayran bırakmış gibi görünüyor.

7 Mercedes-Benz SLR McLaren

450 Bin Dolar

Mercedes-Benz SLR McLarenMcLaren ve Mercedes’in iş birliğinin enfes eseri olarak karşımıza gelen Mercedes-Benz SLR McLaren modeli, 2003 yılından 2010 yılına kadar üretilmiştir. Tüm zamanların en hızlı Mercedes’leri arasında yer alan bu model, 5.4 litre V8 motor ile donatılmış bir yol canavarıdır. Güçlü motoru sayesinde 617 beygir gücü ve 786 Nm tork üreten Mercedes-Benz SLR McLaren, sıfırdan 100 kilometrelik hıza 3.4 saniye içerisinde ulaşabiliyor. Trump gibi lükse ve güce düşkün bir ismin, böylesine eşsiz bir modele sahip olması bizleri şaşırtmasa gerek. En az 450 bin dolar civarında bir fiyat etiketine sahip olan Mercedes-Benz SLR McLaren modeli de Trump’ın koleksiyonunu süsleyen etkileyici otomobiller arasında yerini alıyor.

6 Lamborghini Diablo VT Roadster

460 Bin Dolar

Lamborghini Diablo VT RoadsterDonald Trump’ın Eylül ayına kadar bir Lamborghini’si vardı. Ancak Trump, Lamborghini Diablo modeli otomobilini, Ebay üzerinden satışa çıkardı. Türünün tek örneği olan bu otomobil, 1997 yılında üretilen LeMans Blue Diablo modeliydi. Tamamıyla zenginliğin göstergesi olan bu süper araba, sadece 24.600 kilometrelik yol yapmıştı ve çıkarılabilir bir karbon fiber tavana sahipti. 5.7 litre V12 motor ile güçlendirilen bu canavar, 492 beygir gücü ve 580 Nm tork üretebiliyordu. Ayrıca 5 ileri manuel şanzıman sistemiyle de hayranlık uyandıran bu Lamborghini Diablo versiyonu, 4 saniye içerisinde 0-100 km/s ivmeye çıkabiliyor ve saatte 327 kilometrelik azami hıza ulaşabiliyordu. Ebay üzerindeki açık arttırmada 460 bin dolara alıcı bulan bu benzersiz model, Trump’ın sahip olduğu en pahalı ve en iyi ulaşım araçlarından bir tanesiydi.

ÜRETİLEN EN PAHALI LABORGHINI MODELLERİ İÇİN TIKLAYIN.

5 Rolls-Royce Phantom II

500 Bin Dolar

Rolls-Royce Phantom IIHiçbir milyarder, en azından bir Rolls-Royce modeli olmadan etkileyici bir araba koleksiyonuna sahip olmuş sayılmaz. Dünyanın en zengin isimleri arasında yer alan Trump da sahip olduğu lüks araba koleksiyonunu, iki adet Rolls-Royce modeli ile süslüyor. Yaklaşık 40 bin dolarlık 1956 Rolls-Royce Silver Cloud modeli, fazlasıyla uygun bir fiyat etiketine sahip. Ancak 2015 Rolls-Royce Phantom II veya Phantom Saloon modeli hem 453 beygirli, 6.7 litrelik V12 motoruyla hem de yarım milyon doların üzerindeki fiyat etiketiyle hayranlık uyandırıyor. 0-100 km/s ivmeye 5.7 saniyede çıkan bu Rolls-Royce versiyonu, Trump’ın koleksiyonunu süsleyen en değerli parçalardan bir tanesidir.

EN PAHALI ROLLS-ROYCE MODELLERİ İÇİN TIKLAYIN.

4 24 Ayar Altından Chopper

Fiyatı Bilinmiyor

24 Ayar Altından ChopperAdeta altın ile aşk yaşayan Trump, kiracılarının nakit yerine altın ile ödeme yapmalarına izin veriyor. Karikatürlerin ve capslerin vazgeçilmez siyasilerinden olan Trump, Orange Country Choppers firmasına yaptırmış olduğu 24 ayar altınla kaplı motosikletiyle de mizaha konu olacak gibi görünüyor. Yakıt deposunda ve çamurlukları üzerinde altınla işlenmiş yazılar barındıran bu benzersiz chopper modelinin şanzıman kapağı üzerinde ise gümüş bir “Trump” damgası yer alıyor. Bu özel yapım chopper modelinin fiyatı, tam olarak bilinmese de sahip olduğu pahalı materyaller ile çok da uygun fiyatlı bir canavar olması beklenmiyor.

3 Mercedes-Benz S600 Guard

1 Milyon Dolar

Mercedes-Benz S600 GuardMercedes ve Maybach ortaklığı ile ortaya çıkan, 2017 S600 Guard modelini daha önce sizlere tanıtmıştık. Ultra dayanıklı yapısı ve üstün performans özellikleriyle tam bir “yürüyen kale” haline gelen Mercedes-Benz S600 Guard modelinin 2015 versiyonu, Trump’ın akıl almaz araç koleksiyonunu süsleyen en pahalı otomobil modellerindendir. Lüks bağımlısı Donald Trump, Hitler’in 770 bin dolarlık limuzinini almak yerine daha modern ve daha pahalı S600 Guard modelini koleksiyonuna katmayı tercih etmiş. Yaklaşık 1 milyon dolar değerinde olan bu S600 Guard versiyonu, 530 beygirli, V12 motor ile güçlendirilmiş olup, 0-100 km/s hıza sadece 7 saniye içerisinde ulaşabilmektedir.

2 Sikorsky S-76

7 Milyon Dolar

Sikorsky S-76Kara araçlarını bir kenara bırakıp, Trump’ın göklerdeki lüks araçlarına uzanıyoruz. Araba koleksiyonunun dışında, benzersiz bir uçak koleksiyonuna sahip olan Trump, 7 milyon dolar değerindeki Sikorsky S-76 helikopteriyle de adeta zenginliğin kitabını yazıyor. Tamamıyla 24 ayar altınla kaplanan iç mekanıyla, lüksü gökyüzüne taşıyan bu özel yapım Sikorsky modelinin dış yüzeyinde, büyük ve kalın harflerden oluşan bir “TRUMP” yazısı da yer alıyor. Yaklaşık 1 milyon dolarlık özelleştirmelerle böylesine lüks bir araç haline getirilen bu  Sikorsky S-76 modeli de Trump’ın pahalı araç koleksiyonunu süsülüyor.

ÜNLÜ İSİMLERİN SAHİP OLDUĞU LÜKS ARAÇLAR İÇİN TIKLAYIN.

1 Boeing 757

100 Milyon Dolar

Boeing 757Dünyanın en lüks özel jetleri arasında ilk sıralarda yer alan, “Trump Force One” ya da Donald Trump’ın deyimiyle “T-Bird” aslında bir Boeing 757 modelidir. Üç helikoptere ve ultra lüks özel jetlere sahip olan Trump’ın en pahalı ve en lüks hava aracı olarak karşımıza gelen bu Boeing 757 modeli, çok sayıda yatak odasını, kral dairesini, eğlence odalarını ve 24 ayar altın lavabonun bulunduğu bir banyoyu da bünyesinde barındırıyor. 25 yıl önce şu anki değerine oranla oldukça uygun fiyata almış olduğu bu 757 modeli, çeşitli özelleştirmeler sayesinde tam 100 milyon dolarlık uçan bir malikane haline gelmiştir.

Halihazırda lüks yapılardan ve olağanüstü ulaşım araçlarından oluşan koleksiyonuyla, belki de devlet başkanlarından çok daha zengin ve güçlü bir iş adamı olan Donald Trump, artık Beyaz Saray’ın ve ABD başkanlık araçlarının yeni sahibi.  Böylesine lükse ve pahaya önem veren Trump, önümüzdeki günlerde sarayı ve başkanlık araçlarını değersiz görüp, iç mekanlarını ve hatta dış yüzeylerini bile altınla kaplamaya kalkışabilir. Konumuza geri dönecek olursak, birlikte incelemiş olduğumuz bu pahalı ve lüks koleksiyon için neler düşünürsünüz?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Listeler kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum