Paylaşım

Trump’a El Hareketi Yapıp İşinden Kovulan Kadın Kahraman Oldu!


 

ABD Başkanı’nın konvoyu yanından geçerken kendini tutamayan kadın, Trump’a el hareketi yaptı. Ancak fotoğrafın viral olması üzerine, işvereninin beklemediği bir tepkisiyle karşılaştı.

Donald Trump’ın ABD’yi neredeyse ikiye ayırdığını hepimiz biliyoruz. Ülkenin en tartışmalı başkanlarından biri olan Donald Trump, her hareketiyle gündeme bomba gibi düşmeyi “doğal bir yetenekle” başarmaya devam ediyor.

Daha geçtiğimiz gün, Twitter hesabının 11 dakikalığına silinmesiyle manşetlerdeki yerini alan Trump, sosyal medya kullanıcılarının tepkileriyle daha da ilgi çekici hale gelmişti. Sonuçta; kendisinin ne kadar çok karşıtı olduğunu ve trafik tabelalarını hacklemek gibi epey yaratıcı fikirlerle sık sık protesto edildiğini hepimiz biliyoruz. İşte tam da bu noktada; yorumunu el hareketiyle belli eden bir kadının başına gelenler olay yarattı. Çünkü…

Juli Braskman isimli kadın, Donald Trump’ın konvoyuna el hareketi yaptığı sırada çekilen fotoğraf, kısa sürede viral oldu.

Juli Braskman isimli kadının fotoğrafı, kısa sürede viral oldu28 Ekim’de Başkan Trump’ın golf sahasına gittiği sırada bisikletle gezinti yapan kadın yanından geçen konvoyu gördüğünde kendine hakim olamadı ve fotoğraftaki gibi el hareketi yaptı. Fotoğrafın talk show programlarında ve sosyal medyada viral olmasıyla birlikte Braskman, çalıştığı şirketin İnsan Kaynakları bölümüyle konuşmaya karar verdi.

Ancak bir gün sonra patronunun, müstehcen tavırlar sergilediği gerekçesini sunarak “artık seninle çalışamayız” benzeri sözleriyle karşılaştı.

Juli Braskman fotoğraf yüzünden işini kaybettiDaha doğrusu; Akima LLC isimli şirketten kovulan kadının işten atılma sebebi, o fotoğrafları sosyal medya hesaplarında paylaşmış olmasıydı. Duydukları karşısında şok olan kadın, fotoğrafların mesai saatleri dışında çekildiğini ve sosyal medyada hiçbir şekilde şirketin adının geçmediğini dile getirdi. Ancak ne söylese de yöneticilerinin fikrini değiştiremedi.

Çünkü Akima devlet müteahhidi bir şirketti ve Juli’nin fotoğrafı işlerine zarar verebilirdi.

Bisikletli kadın el hareketi yapınca işinden kovulduİşini kaybettikten sonra Amerikan Sivil Haklar Birliği ile iletişime geçen Juli, The Washington Post ile yaptığı bir röportajda pişman olmadığını söylemeyi de ihmal etmedi.

Ayrıca ülkenin geldiği halden dolayı kızgın olduğunu belirten kadın, “bu benim bir şeyler söyleme fırsatımdı, işten atılacağımı bilsem bile yine yapardım” diyerek pek çok Trump karşıtının kahramanı oldu. İşte sosyal medya kullanıcılarından her2020 hashtagiyle Juli Braskman’a gelen yorumlardan bazıları;

Paratic Piyasalar


Yorumları Görmek İçin Tıklayın