Yatırım yapmaya başla!

Donald Trump Savaş Açtığı ABD Kanallarını Kapatabilir mi?

ABD Başkanı Donald Trump, medya kuruluşlarını sert sözlerle eleştirdi. İşte Trump’ın tehdit dolu tweetleri ve haberin detayları…
Donald Trump Savaş Açtığı ABD Kanallarını Kapatabilir mi?

ABD Başkanı’nın seçimlerden bu yana bazı medya kuruluşlarıyla problem yaşadığını hepimiz biliyoruz. Hatta bu nedenle, Real News adıyla kendi haber kanalını kurmuş, kendi deyimiyle yalan haber yapan kuruluşlara karşı insanları aydınlatmak için önlem almıştı. Ayrıca geçtiğimiz günlerde Mark Zuckerberg’i taraf tutmakla suçlamış, Facebook’un her zaman Trump karşıtı olduğunu söylemişti.

Bu paylaşımında yalan haber yaptığını öne sürdüğü Washington Post ve New York Times gazeteleriyle Facebook arasında gizli bir işbirliği olup olmadığını da sorarak gündeme oturmuştu. Şimdi de NBC ve birkaç başka kanalı yalan haber yapmakla suçlayarak, kurumları kapatmakla tehdit etti.

Twitter’ı aktif olarak kullanan Donald Trump, yine bomba gibi bir tweetle gündeme oturdu.

Donald Trump ABD medyasını kapatmakla tehdit etti

Bazı medya kuruluşlarının yalan haber üreterek istediklerini yazabilmelerinin iğrenç bir şey olduğunu belirten Trump, NBCNews’in kendisiyle ilgili Temmuz ayında yaptığı nükleer cephanelik kapasitesini 10 kat arttırmak istediği haberinin sahte olduğunu belirtti. Ayrıca NBC, Tillerson’ın Trump’a moron dediği haberini yaparak da okları iyice üzerine çekmişti.

Paylaşımında haberin tamamen kurgu olduğunu belirten Trump, bir sonraki tweetinde de NBC ve diğer haber kanallarının lisanslarını iptal etmenin uygun olup olmayacağını sordu.

ABD Başkanı, Kanada Başbakanı Justin Trudeau’yu Beyaz Saray kabulünde basın mensuplarının sorularını yanıtlarken de aynı konunun üzerinde durdu. NBC’nin haberinin aksine nükleer silah sayısının arttırılması hakkında bir şey konuşulmadığını belirten Trump, yalnızca silahların iyi durumda olup olmadığını konuştuklarını belirtti.

Ayrıca Başkan, Savunma Bakanı James Mattis’in de NBC’nin haberlerini yalanladığını ifade etti.

İlaveten basın toplantısında Kuzey Kore ile ilgili açıklamalarda da bulunan Trump, Rex Tillerson ile yaşadığı fikir ayrılığının üzerinde durdu. Daha önce Kim Jong Un hakkında küçük roket adam dediği tweetinde de Tillerson’a zamanını boşa harcadığını söylemiş, Kuzey Kore’ye daha fazla müsamaha gösterilmeyeceğini dile getirmişti.

Tüm bu gelişmelerin ardından, Donald Trump ifade özgürlüğüne engel koyuyor diye pek çok kişiden tepki aldı. Uzmanlar da Trump istese bile yayıncıların lisanslarını iptal etmenin çok zor olduğu kanısında! Bakalım, medya kuruluşları ile ABD Başkanı arasındaki savaş nereye gidecek?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sektörel kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum