Yatırım yapmaya başla!

Dolce&Gabbana 2015 Koleksiyonundan Porselen Bebekler

Dolce&Gabbana 2015 Koleksiyonundan Porselen Bebekler

Bebeklerle oynadığınız çağlara bir an geri dönün. Sanırım hiçbirimizde o yıllarda marka takıntısı yoktu. Ben şu markalı oyuncağı ya da giysiyi istiyorum cümlesi, o yıllarda kurulmuyordu. Ama bu marka dünyanın saygınlığını kazanmayı başaran Dolce&Gabbana’ysa, insana keşke olsaydı dedirtiyor. Başarılı moda evi, 2015 yılına da oldukça iddialı girdi. Keskin tarzı ve sert geçiş renklerle izleyenlerin gözlerini kamaştırdı diyebiliriz. 2015 İlkbahar Yaz ürünlerinin tanıtıldığı gecede, farklı bir ürün herkesin ilgisini çekmeyi başardı, porselen bebekler!

Milano’da gerçekleşen defilede İtalyan rüzgarı esti desek yeri. Özellikle 15. yüzyıl ve sonrasındaki Sicilya’yı konu alan markada İspanyol izlerini de rahatlıkla görebiliyorsunuz. Ürün çeşitliliğini artırma yolu izleyen marka, eski İtalya temasını porselenden tasarlanan bebeklerinde de kullandı. 1950’li yılların İtalya kadınını konu alan bebekler, eleştirmenlerden geçer not almayı başardı. Yeni bir ürünün üzerindeki etiket D&G’ye aitse incelemeye değer olduğunu düşündük. Dilerseniz keyifle inceleyeceğiniz ürünün ayrıntılarına geçelim.

İşte karşınızda Dolce&Gabbana ve yeni konsepti!

D&G Porselen Bebeklerdolce gabbana porselen bebekler

D&G henüz oyuncak sektörüne girmedi; ama bu senenin ilkbahar yaz koleksiyonunu tanıttığı moda şovunda incelikle tasarlanmış, üç oyuncak bebeğini seyirci karşısına çıkardı. Cocetta, Immacolata ve Addolorata adlarında olan bu 3 porselen bebek, izleyiciler tarafından büyük beğeni toplamayı başardı. Bu bebeklerin üretimine ilham veren şeyse, İspanya’nın Sicilya kültürü ve renkleri üzerinde yarattığı etki olarak belirtildi. Her biri 300 adet ile sınırlı olarak üretilen bu bebeklerin fiyatı ise 1.570 dolar olarak belirtilmiş.

D&G Porselen BebeklerCocetta, Immacolata, Addoloreta isimli bebeklerden satın alanlara ürünün yanında ünlü Sicilya çantalarından hediye ediliyor. Oldukça titiz bir çalışma ile tasarlanan bu bebeklerin kıyafetleri de Dolce&Gabbana’nın usta terzileri tarafından hazırlanmış. 2015 İlkbahar Yaz koleksiyonundan parçalarla giydirilen bebekler, kıyafetlerine uygun aksesuarlarla da zenginleştirilmiş. Üstelik bu bebeklerin çantaları, orijinal Sicilya çantalarının mini versiyonu olarak tasarlanmış. 1950’li yılların tren istasyonlarında bekleyen İtalyan kadınlarının görünüşünü yansıtılmaya çalışılan bebeklerin içerisinde sunulduğu kutular da oldukça dikkat çekici. Endülüs çinisi desenlerine sahip olan bu kutuların üzerinde mavi, mor ve turuncu renklere sahip, şık çanta sapları bulunuyor.

Kutunun üzerinde yer alan altın tabakanın bebeğin ismi ve numarası ile işlenmiş olduğunu görüyoruz. Özellik de Dolce&Gabbana’nın ayrıcalıklı güvenilirliğinin ve orijinalliğinin en açık göstergesi! Neticede, Stefano Gabbana’nın yapmış olduğu şu açıklama bebeklerin üretim amacını net bir şekilde açıklıyor. “Evet, modanın gerçek dünyayı yansıtması gerekir; ancak her zaman istisnai bir durum vardır ve bazen hayal gücünüzü zorlamak gerekir!”

Ne dersiniz, ünlü kişiliğin bu sözleri sizce de oldukça mantıklı görünmüyor mu? Dolce&Gabbana bu tasarımı ile hem yaratıcılığını hem de hünerini en iyi şekilde sergilemiş. Sonuçta söz konusu kadınlar, yani içlerinde küçük bir kız çocuğu saklayan yetişkinler olduğunda, bu kadar inanılmaz bir bebeğe sahip olmak isteyecekleri açık ve net değil mi?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Moda kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum