Yatırım yapmaya başla!

Dolarda Seçim İyimserliği Kısa Sürdü! Yeniden 4,05 Liranın Üzerinde

Dolar kuru yeniden yönünü yukarı çevirdi ve 4,06 lira sınırından döndü. 4,05 liradan işlem gören dolar kuruyla ilgili son detaylar haberimizde;
Dolarda Seçim İyimserliği Kısa Sürdü! Yeniden 4,05 Liranın Üzerinde

Dolarda erken seçimle birlikte gelen düşüşler yerini yeniden yükselişe bırakmışa benziyor. 4,1 lira seviyelerinden sonra erken seçim yorumları ve tarihin kesinleştirilmesiyle birlikte 4 lira seviyesine kadar gerilemişti. Birkaç günlük düşüş, haftanın son işlem gününde yeniden yükselişe döndü ve dolar 4,05 liranın üzerine çıktı.

Dolar sabah saatlerinde eksi yönde seyrederken, öğleden sonraki işlemlerde yükselerek 4,06 liraya kadar yükseldi.

Dolar Sabah Ekside Seyrediyordu

Dolarda 4,2 lira seviyesine kadar hızlı bir şekilde çıktıktan sonra 4,10 – 4,15 lira seviyelerinde dalgalanmaya başlamıştı. Devlet Bahçeli’nin erken seçim yorumları sonrasında yükselişe geçen dolar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la yapılan görüşme sonrasında düşüşe geçmişti. Görüşmeden erken seçim ile ilgili tarih çıkarken, piyasalar olumlu etkilenmiş ve dolar düşmüştü.

Dolar kurunda yaşanan son gelişmeleri takip etmek için tıklayın…

Erken seçim kararıyla 4 lira seviyesine yaklaşan dolar kuru, haftayı 4,05 liranın üzerinden kapatmaya hazırlanıyor.

Erken Seçim Haberleriyle 4 Liraya İnmişti

Mehmet Şimşek tarafından yapılan yorumlarda, piyasaların erken seçim ile belirsizlikten kurtulacağı sözlerine yer verilmişti. Bu nedenle olumlu etkilerin gözlendiğini dile getirmiş ve 1,5 yıl belirsizlik yaşamak yerine Haziran’da durumun netliğe kavuşacağını belirtmişti.

Dolar kuru sabah saatlerinde 4,0463 liradan işlem gördükten sonra 4,0298 liraya kadar gerilemişti.

Dolar Sabah 4,0298 Liraya Kadar İnmişti

Düşük seviyelerin ardından hızlıca yükselişe geçen dolar, 4,0599 liraya kadar yükseldikten sonra 4,0588 liradan alıcı bulmaya başladı. Erken seçim ile belirsizliğin bir miktar azalmasına karşın, partilerin adaylarının henüz belirlenmemiş olması endişelerin yön değiştirmesine neden olmuşa benziyor.

Dolar şu dakikalarda yüzde 0,63 oranında artı yönde ilerliyor ve 4,0565 liradan alıcı buluyor.

Dolar 4,0565 Liradan Alıcı Buluyor

Kritik seviyenin aşağıda 4 lira olduğu dile getirilirken, yukarısı için henüz net yorumlar gelmiyor. Ama dolar kurunda 4,05 lira seviyesinde oluşabilecek bir kalıcılık sonrasında yeni tahminlerin 4,1 liranın üzerinde olması bekleniyor. Bu sürecin ise seçime kadar devam etmesi, mümkün görünüyor. Çünkü seçimlere kadar kimin cumhurbaşkanı olacağı tartışmaları devam edecek ve belirsizlikler bu yönde artacak.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum