Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Dolar TCMB’nin Yine Sabit Tuttuğu Faiz Kararı Sonrası Değişmedi

Dolar kuru, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın %19'da bıraktığı faiz kararına tepki vermedi.
Dolar TCMB’nin Yine Sabit Tuttuğu Faiz Kararı Sonrası Değişmedi

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Haziran ayı para politikası toplantısında da sürpriz yapmayarak faiz değiştirmedi. Yüzde 19’da sabit bırakılan faiz kararının ardından dolar kuru artıda seyrini sürdürdü.

Dün en son 8,61 Türk lirasından işlem gören dolar, Asya seansı boyunca yatay seyretti. Faiz kararının açıklandığı TSİ 14.00’da en düşük 8,6176’yı gören kur, sonrasında 8,6078’e kadar gerilese de artıda işlem görmeye devam ediyor.

8,6029’daki gün içi düşük seviye ise TSİ 09.00 öncesinde kaydedilirken TSİ 14.23’de yüzde 0,31 kazançla ilerliyor.
Dolar Faiz Tepki Vermedi
Kaynak: Piyasa.paratic.com

Dün en yüksek 8,6316’yı gören doların bugünkü hareket aralığı 8,6029 – 8,6566 oldu. Kur için ilk teknik destek seviyesi 8,6086 iken ilk teknik direnç 8,6641’e işaret ediyor.

Son veriler ışığında Dolar/TL’nin yılık bazda yüzde 26, aylık bazda da yüzde 3’ün üzerinde artıda olduğu görülüyor.

GCM Yatırım uzmanları 8,5000 ve 8,6750’yi günün önemli seviyeleri olarak gösterirken kurun dünkü fiyatlama reaksiyonu ile pozitif taraftaki hareket alanını daha da güçlendirmiş olduğunu belirtti.

8,50 bölgesi üzerinde kurun pozitif düşüncesine devam etmek isteyebileceği eklendi. Bu arada TCMB açıklamasında gelişmiş ülkeler başta olmak üzere dünya genelindeki aşılamanın hızlanmasının, küresel ekonomide toparlanma sürecini desteklediği mesajı verildi.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum