Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Dolar Endeksi 94 Altında ABD 3Ç21 GSYİH Verisini Bekliyor

ABD doları endeksi kritik veriler bekleyişi ve bir dizi merkez bankası kararı ortasında 93,7 – 93,9 aralığında istikrar kazandı.
Dolar Endeksi 94 Altında ABD 3Ç21 GSYİH Verisini Bekliyor
Son Güncelleme: 
Yorum

94,56’lık zirvenin ardından gerileyen ABD dolar endeksi, hem beklenen veriler hem de küresel merkez bankaları etkisiyle 93,8’lerde konsolide oluyor. Dün en son 93,80 seviyesinde işlem gören Amerikan dolar endeksi (DXY), bugünkü seansa 93,88’le başlangıç yaptı.

Açılışın ardından 93,88’e kadar yükselen DXY, burada karşılaştığı dirençle yönünü aşağıya çevirdi. TSİ 11.50’de yüzde 0,05 artıda işlem görürken gün içinde 93.76 – 93.96 gibi dar bir aralıkta hareket etti.

Dolar endeksi, piyasaların farklı ülkelerin merkez bankası kararlarını sindirmesiyle yönlendirildi.
ABD Dolar Endeksi 94 Altı
KAYNAK: MarketWatch

Kanada Merkez Bankası dün niceliksel genişleme programını sonlandırırken para politikasını normalleştirmede Yeni Zelanda Merkez Bankası’na katıldı. Japonya Merkez Bankası ise güvercin duruşunu sürdürerek enflasyon ve büyüme tahminlerini azalttı.

Avustralya Merkez Bankası, piyasalar daha erken bir sıkılaştırma için agresif bir şekilde bahse girerken getiri hedefini savunmayı reddetti. Avrupa Merkez Bankası ile önümüzdeki haftaki FED toplantısı ise bekleniyor.

Aynı zamanda bugünün ABD GSYİH ve haftalık işsizlik verileri izleniyor.

Amerikan ekonomisinin 2020’nin ikinci çeyreğindeki yüzde 31,2‘lik rekor daralmadan bu yana en yavaş hızla 2021’in üçüncü çeyreğinde yüzde 2,7 genişlediği tahmin ediliyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu